.
.
.

موشک های ضد تانک روسی در دست ارتش آزاد سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی تصاویر بدست آمده از درگیری های جاری در سوریه نشان می دهد که مخالفان مسلح سوری ، از موشک های پیشرفته ضد تانک ساخت روسیه ، علیه نیروهای بشار اسد استفاده می کنند. این موشک ها به Red Arrow missile معروف هستند.

به گزارش العربیه ، ارتش آزاد سوریه در درگیری های شهر قنیطره از این نوع موشک ها علیه تانک های اسد استفاده کرده است. گفته می شود مخالفان مسلح از طریق برخی کشورهای اروپایی "دوست مردم سوریه " به موشک های ساخت روسیه دست یافته اند.

بر اساس این گزارش موشک های Red Arrow missile توانایی انهدام اهداف متحرک و ثابت را دارد. سرعت این نوع موشک ها 200 متر در ثانیه و برد آنها دو کیلومتر اعلام شده است.

به رغم دست یابی ارتش آزاد سوریه به این نوع موشک ها، مخالفان هنوز نیاز خود به موشک های ضد هواپیما برای پشتیباتی از عملیات زمینی را ، بیش از دیگر سلاح ها می دانند.

برخی گزارش ها از ارسال موشک های ضد هوایی ساخت پاکستان به نام Anza، سخن گفته اند. این موشک ها شبیه موشک های ضد هوایی چینی هستند .

همچنین برخی از مخالفان سوری از دست یابی ارتش آزاد سوریه به موشک سام 7 خبر دادند. دقت این نوع موشک ها در اصابت اهداف مورد نظر ، 90% اعلام شده است.