.
.
.

پیش نویس قطعنامه شورای امنیت علیه مخالفان مرحله انتقال سیاسی در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای امنیت سازمان ملل ، قرار است پیش نویس قطعنامه ای درباره اوضاع یمن را بررسی کند . بر اساس این پیش نویس ، مخالفان دوره انتقال سیاسی در یمن و نقض کنندگان حقوق بشر در این کشور با تحریم های بین المللی روبرو خواهند شد.

به گزارش العربیه پیش نویس این قطعنامه دیروز جمعه توسط نماینده دائم بریتانیا در سازمان ملل در اختیار سایر اعضای شورای امنیت این سازمان جهت رای گیری قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش در صورت تصویب این پیش نویس، افرادی که مخالف روند انتقال قدرت در یمن هستند یا حقوق بشر را نقض کنند ، با تحریم هایی از جمله ممنوعیت سفر به کشورهای دیگر و بلوکه شدن اموال خود، روبرو خواهند شد
.
بنا بر این پیش نویس ، شورای امنیت ، کمیته ای را برای مدت یک سال جهت تهیه "لیست سیاه" از افراد یا سازمان های متهم تشکیل خواهد داد. این پیش نویس تاکنون نام هیچ فردی را ذکر نکرده است.

شورای امنیت پیش از این ، نگرانی خود را از گزارش هایی درباره دخالت علی عبدالله صالح رئیس جمهور برکنار شده یمن و علی سالم البیض در امور دولت انتقالی این کشور را ابراز کرده بود.

جمال بن عمر فرستاده سازمان ملل در یمن ، سازمان های نزدیک به صالح را به مداخله در روند انتقال سیاسی در این کشور متهم کرده بود.