.
.
.

شورای امنیت قطعنامه ارسال کمک های انسانی به سوریه را به رای می گذارد

بدون وتوی روسیه یا چین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه در نیویورک گزارش داد پیش نویس قطعنامه شورای امنیت برای ارسال کمک های انسانی به مردم سوریه که از سوی استرالیا‘ اردن و لوکزامبورگ تهیه و ارائه شد، قرار است امروز شنبه 22 فوریه 2014 بدون مخالفت روسیه و چین به رای گذاشته شود.

طبق این گزارش، اعضای شورای امنیت با اضافه نمودن دو بند به پیشنویس قطعنامه از سوی همه اعضای شورای امنیت مورد قبول واقع شده است به همین دلیل به نظر نمی رسد که با وتوی روسیه یا چین مواجه شود.

پس از یک هفته بحث و گفت وگو میان اعضای شورای امنیت در باره نحوه صدور این قطعنامه، اکنون قرار است که با اضافه کردن بندهایی به این قطعنامه شورای امنیت آن را به تصویب برساند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته به درخواست برخی از اعضای غیر دائمی خود مذاکرات غیررسمی خود را برای بررسی پیش‌نویس قطعنامه‌ای درباره اوضاع انسانی در سوریه آغاز کرده بود. رای گیری برای صدور این قطعنامه برای روز شنبه به تعویق افتاد.

در قطعنامه شورای امنیت، ارسال کمک های انسانی به سوری ها محاصره شده زیر نظر سازمان ملل و بدون اجازه دولت سوریه و همچنین بکارگیری بمب های بشکه ای آتش زا علیه مناطق مسکونی سوری ها محکوم شده است.

روسیه که مخالف پیشنویس این قطعنامه بود اکنون با ارائه پیشنهاد اضافه نمودن بندی متعلق به "مبارزه با تروریسیم" و محکوم کردن آن در سوریه، با صدور قطعنامه موافقت کرده است.

پیشتر مسکو به شورای امنیت پیشنهاد کرده بود که قطعنامه ای در خصوص محکومیت "تروریسیم" در سوریه صادر کند.