.
.
.

اعلام روز همبستگی با کودکان سوریه از سوی پادشاه سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سعودی روز پنجشنبه 20-2-2014 فرمان داد تا برای حمایت و برطرف کردن نیازهای کودکان سوری یک روز به عنوان "روز همبستگی با کودکان سوریه" در سراسر کشور سعودی اعلام شود.

به گزارش تلویزیون العربیه، در راستای اجرای این فرمان، شاهزاده محمد بن نایف وزیر کشور سعودی، دستور سازماندهی روز همبستگی با کودکان سوریه را صادر نمود.

بر اساس این گزارش مقرر گردیده که روز سه شنبه آینده، به عنوان روز همبستگی با کودکان سوری اعلام شود .

همچنین قرار شد تا مرکز فرهنگی ملک فهد در ریاض به عنوان مقر رسمی برای حضور قشرهای مختلف از شاهزادگان، وزرا، سفیران، مقامات ارشد دولتی، نمایندگان سازمان های بین المللی ، تجار، مالکان شرکت های بزرگ، بانک ها و کارخانه به منظور مشارکت بیشتر در این روز همبستگی تعیین شود.

در همین رابطه دکتر سامی العرابی الحارثی مشاور وزیر کشور سعودی گفت:" برای اجرای دستور العمل این کمپین ملی مسئولین اقدام برای هماهنگی با مقام های مربوطه مانند موسسات مالی ، شرکت ها، بانک ها، سازمان های خیریه و سازمان های بین المللی را آغاز کردند".

وی افزود:" به همین منظور از صاحبان شرکت های بزرگ ، تجار، موسسات خیریه دعوت شده تا در این وظیفه انسانی شرکت و برای رفع مشکلات کودکان سوری که به یک تراژدی انسانی تبدیل شده شرکت کنند."

مشاور وزیر کشور خطاب به رسانه های سعودی گفت: "همه افراد و سازمان ها برای ارسال کمک به کودکان سوری می توانند کمک های مالی خود را به این شماره حساب بانکی SA 231 00000 201 88888 000100 ارسال نمایند.

این کمپین در ریاض، جده، الدمام، القصیم و همه مناطق شمال سعودی شعبه باز خواهد کرد تا مردم کمک های خود را به راحتی اهدا کنند.