.
.
.

شناسایی عامل حمله انتحاری به رایزنی ایران در بیروت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک روز پس از وقوع دو انفجار انتحاری در منطقه بئر حسن در حومه جنوبی بیروت روبروی ساختمان رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، منابع امنیتی لبنان، روز پنجشنبه 20-2-2014 از شناسایی یکی از مهاجمان انتحاری خبر دادند.

به گزارش منابع مطبوعاتی لبنان، و به نقل از ارتش این کشور، این عامل انتحاری که روز چهارشنبه رایزنی فرهنگی ایران در بیروت را مورد حمله قرار داد یک جوان فلسطینی تندرو به نام "نضال المغیر" از ساکنان روستای "البیساویه" بود.

بنا بر این گزاش ها، این جوان فلسطینی مدتی شاگرد احمد الاسیر روحانی تندروی سنی مذهب بود.
این گزارش ها می افزایند که این جوان فلسطینی تحت تاثیر افکار و اندیشه جهادگرانه الاسیر قرار گرفته و سپس به گروه عبدالله عزام ملحق شده بود.

این منابع در گزارش خود به آزمایش DNA پدر نضال المغیر و تطبیق دادن آن با DNA جنازه یکی از دو عوامل انتحاری توسط سازمان اطلاعات ارتش لبنان استناد کرده اند.

در همین حال سراج الدین زریقات یکی از رهبران برجسته گروه عبدالله عزام با انتشار بیانیه ای کوتاه در تویتر شخصی خود حزب الله لبنان را مورد تهدید قرار داده و عنوان کرده است: " تا زمانی که "حزب الله ایرانی" کودکان حلب و القلمون را با موشک های باصطلاح "مقاومت"(!) خود به قتل می رساند به حملات خود ادامه خواهیم داد ".

وی افزود: "شاید تصمیم گیری برای شروع جنگ دست حزب الله باشد اما پایان این جنگ در دست این حزب نخواهد بود".

وی خطاب به حزب الله گفت:" شما علنا وارد جنگ در سوریه شده اید، بنابراین عواقب آن را نیز باید تحمل کنید. معادله ای در لبنان بوجود آمده، گروه عبدالله عزام در برابر حزب الله لبنان ...پس از سوریه خارج شو وگر نه خود دانی ....".