.
.
.

گردان عبد الله عزام: تا خروج حزب الله از سوریه حمله به مراکز ایران را ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه عبد الله عزام با انتشار فیلم ویدیویی و همچنین بیانیه، مسئولیت دو حمله انتحاری که چهارشنبه روبروی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت پایتخت لبنان روی داد را بر عهده گرفت.

این گروه تهدید کرده است که تا زمان خروج نیروهای حزب الله لبنان از سوریه، به هدف قرار دادن مراکز ایران و حزب الله ادامه خواهد داد.

در بیانیه این گروه مرتبط با القاعده آمده است: «غزوه رایزنی فرهنگی ایران در بیروت پاسخی بود به نبرد حزب الله در کنار نظام جنایتکار در سوریه و ادامه بازداشت جوانان مسلمان در زندان‌های لبنان.»

گروه عبد الله عزام افزوده است: «تا زمان خروج حزب الله از سوریه و آزادی بازداشت شدگانمان از زندان‌های لبنانی، به هدف قرار دادن مراکز امنیتی، سیاسی و نظامی ایران و حزبش ادامه خواهیم داد.»

در فیلم منتشره هم، مردی که چهره‌اش را پوشانده، اعلام می‌کند گردان حسین بن علی وابسته به گروه عبد الله عزام، مسئولیت انفجارهای انتحاری روبروی ساختمان رایزنی جمهوری اسلامی ایران در بیروت را بر عهده می‌گیرد.

این گروه مسئولیت دو حمله انتحاری سه ماه پیش که سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را هدف قرار داده بود نیز بر عهده گرفته بود. این حملات در حومه جنوبی بیروت صورت می‌گیرد که از مناطق تحت نفوز حزب الله در لبنان است.