.
.
.

دو انفجار در نزدیکی رایزنی فرهنگی ایران در بیروت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی لبنان روز چهارشنبه 19-2-2014 از وقوع دو انفجار پی در پی در منطقه نفوذی حزب الله لبنان در جنوب بیروت، خبر دادند.

گزارشگر العربیه، از بیروت می گوید این انفجار ها در نزدیکی رایزنی فرهنگی ایران و در مسافت چند متری سفارت کویت در بیروت به وقوع پیوست.

طبق آخرین خبر این انفجارها در اثر حمله انتحاری به وسیله یک خودرو و یک موتور سیکلت در منطقه بئر حسن صورت گرفته و در این انفجار 5 نفر کشته و 80 نفر زخمی شده اند.

گردان عبدالله عزام مسئولیت این انفجارها را به عهده گرفت.

پیشتر گروه سنی گردان‌ عبدالله عزام هشدار داده بود که حملات در لبنان تا زمانی که حزب الله و ایران نیروهای خود را از سوریه خارج نکرده اند، ادامه خواهد داشت.

طی ماه‌های اخیر، تنش‌ها در لبنان به دلیل جنگ در سوریه افزایش یافته و چندین انفجار در مناطق تحت نفوذ حزب الله روی داده است.

حزب الله لبنان نیروهای خود را برای حمایت از بشار اسد، به سوریه اعزام کرده و در جنگ علیه مخالفان سوری شرکت کرده است. این در حالی است که اغلب سنی‌های لبنان از مخالفان سوری حمایت می‌کنند.

تعدادی از انفجارهای اخیر در مناطق تحت تسلط حزب‌الله روی داده و سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در بیروت از جمله هدف‌های این حملات بوده است.

چند عضو حزب‌الله هم طی سال جاری نیز ترور شده‌اند. حزب‌الله، گروه‌های تندرو سنی را مسئول این حملات دانسته است.

در همین حال شخصیت‌های سنی مخالف حکومت سوریه در لبنان نیز هدف حمله و ترور قرار داشته‌اند.