.
.
.

امپراتور ژاپن از ولیعهد سعودی در توکیو به گرمی استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آكی هيتو امپراتور ژاپن، روز چهارشنبه، 19-2-2014 از شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد پادشاهی سعودی، در کاخ سلطنتی این کشور در توکیو استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی، آکی هیتو در این بازدید پیام ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی را دریافت و از ولیعهد سعودی و هیئت همراه وی به گرمی استقبال کرد.

طبق این گزارش، شاهزاده سلمان پس از رسیدن به فرودگاه توکیو، در مصاحبه ای مطبوعاتی گفت:" سفرم به ژاپن در چارچوب ادامه روابط تاریخی دو کشور و همچنین اجرای دستورات ملک عبدالله بن عبدالعزیز و به منظور توسعه این روابط برای ارتقای منافع مشترک و تحقق آرمان دو ملت صورت می گیرد".

ولیعهد سعودی با تقدیر و ستایش از نقش موثر دانشگاه ها و موسسات صنعتی ژاپن در تحقق برنامه های توسعه کشورش، ابراز امیدواری کرد که این سفر بتواند به گسترش همکاری هرچه بیشتر دو کشور، منجر شود.

شاهزاده سلمان روز شنبه 15-2-2014 ریاض را به قصد پاکستان ترک و سپس به ژاپن سفر کرد. وی قرار است پس از ژاپن به هند و مالدیو نیز سفر کند.

بر اساس بیانیه دیوان پادشاهی سعودی که در اختیار مطبوعات رسمی این کشور قرار گرفت، این بازدید به دعوت سران این کشورها صورت می گیرد.

شاهزاده سلمان ولیعهد سعودی در دیدار خود از پاکستان، با رئیس جمهور، مشاور نخست وزیر در امور خارجه، وزیر دفاع و رئیس پارلمان این کشور ملاقات کرد

وی در روز سوم دیدار خود از پاکستان با فرمانده ستاد ارتش و نخست وزیر پاکستان، ملاقات و چندین توافقنامه در زمینه همکاری نظامی و امنیتی بین دو کشور امضا کرد.