.
.
.

سفیر جدید سعودی در تهران استوارنامه خود را به ظریف تقدیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالرحمن بن غرمان الشهری سفیر جدید پادشاهی سعودی در تهران، صبح یکشنبه ۱۶-۲- ۲۰۱۴ ضمن دیدار و گفتگو با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به اولویت جمهوری اسلامی ایران به خصوص اهتمام دولت جدید در توسعه و گسترش روابط با همه کشورهای همسایه و مسلمان به ویژه سعودی، بر جایگاه و نقش دو کشور بزرگ و مسلمان در منطقه و جهان تاکید کرد.

ظریف همچنین روابط تهران و ریاض را در عرصه دوجانبه روابطی مبتنی بر عناصر و مبانی همسایگی و مشترکات دینی و فرهنگی خوب توصیف کرد. او در ظرفیت‌ها و زمینه‌های گسترش و تقویت روابط را در راستای تقویت روابطی برادرانه و همکاری‌های دوستانه گسترده و وسیع دانست.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به فرصت‌ها و چالش‌های موجود در عرصه منطقه‌ای و بین المللی و زمینه‌های همکاری مشترک در راستای مصالح و منافع دو کشور، روابط خوب بین ایران و سعودی را به عنوان دو کشور مهم و موثر را به نفع دو کشور، منطقه و جهان اسلام و همه دنیا دانست و تاکید کرد: «باید با نگاهی واقع بینانه رو به جلو حرکت کنیم".

عبدالرحمن بن غرمان الشهری سفیر جدید پادشاهی سعودی نیز در این دیدار با تاکید بر استقبال مجموعه کشورهای منطقه از جمله مقامات عالیرتبه کشورش از رویکرد و تعامل سازنده تهران در دوره جدید، ایران و عربستان را دو کشور بزرگ در منطقه توصیف کرد.

او ابراز امیدواری کرد با عزم و اراده حکیمانه رهبران دو کشور، شاهد روابط خوب و متین بین دو کشور همسایه و مسلمان باشیم.

الشهری همچنین تاکید کرد همه توان و ظرفیت خود و سفارت را در جهت توسعه و ارتقای بیش از پیش روابطی متین، دوستانه بین دو کشور به کار خواهد گرفت تا شاهد دوره جدیدی از روابط برادرانه بین دو کشور مسلمان و بزرگ باشیم.