.
.
.

کشورهای عربی خلیج ارسال سلاحهای پیشرفته به مخالفان سوری را بررسی می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال " روز یکشنبه 16 فوریه 2014 در گزارشی نوشت ، برخی کشورهای خلیجی پس از شکست مذاکرات ژنو2 ، در حال بررسی ارسال سلاح های پیشرفته به مخالفان سوری هستند.

این روزنامه افزود این کشورها برای تغییر تعادل قوا در جنگ سوریه، ارسال موشک های ضد هوایی چینی و نیز موشک های ضد تانک روسی به مخالفان بشار اسد را بررسی خواهند کرد.

بر اساس این گزارش تصمیم به ارسال سلاح های پیشرفته به مخالفان سوری ، ماه گذشته پس از شکست دور نخست مذاکرات میان نمایندگان رژیم و ائتلاف ملی سوریه در کنفرانس ژنو2 اتخاذ شده است.

ارسال سلاح های سنگین به مخالفان سوری با هماهنگی دستگاههای امنیتی برخی کشورهای دوست سوریه و فرماندهانی از ارتش آزاد این کشور مورد بررسی قرار گرفته است .

واشنگتن بارها نگرانی خود را از ارسال سلاح های سنگین به مخالفان سوری، به دلیل احتمال دست یابی گروههای تندرو وابسته به القاعده مانند داعش و النصر به آنها، ابراز داشته است.

در همین حال مخالفان می گویند این سلاح ها را از مناطق مرزی ترکیه و اردن وارد سوریه خواهند کرد. بر اساس این گزارش این سلاح ها به مناطقی در جنوب سوریه آنجا که تنها ارتش آزاد سوریه حضور دارد ، ارسال خواهد شد.

پیشروی ارتش آزاد سوریه در مناطق درگیری در جنوب سوریه می تواند در شکست محاصره دمشق تاثیر مستقیم داشته باشد.