.
.
.

دبی، پایتخت مد منطقه خاورمیانه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دبی و تجمل تقریبا دو کلمه مترادف هستند. این شهر محل بلندترین برج، و وسیع ترین جزایر مصنوعی جهان به شکل درخت نخل است و پلیس این شهر با ماشینهای فراری، لامبورگینی و یک بوگاتی 2.5 میلیون دلاری در شهر چرخ می زنند.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، اکنون دبی توجه خود را به صنعت مد معطوف کرده، که صنعتی چند میلیارد دلاری است و در حال حاضر در انحصار کشورهای آمریکا، اروپا و ژاپن است.

دبی پایتخت اقتصادی خاورمیانه است و حدود نیمی از بازار خرده فروشی منطقه را در اختیار دارد.

دبی دومین مقصد مهم فروشندگان معروف بین المللی بعد لندن است، بیش از نیمی از مارکهای معروف بین المللی در این شهر شعبه دارند، و یک سوم خرید های لوکس خاورمیانه در این شهر انجام می شود.

اما مقامات این شهر به دنبال بیش از اینها هستند. آنها می خواهند تا دبی به مرکز خلاقیت و طراحی منطقه تبدیل شود. به همین منظور فاز اول شهرک طراحی دبی با سرمایه 1 میلیارد دلاری و در مساحت 1.7 میلیون مترمربعی در سال 2015 افتتاح خواهد شد.

خانم امینه الرستمانی، مدیر شهرک طراحی دبی، گفت که هدف از این سرمایه گذاری جمع کردن مغزهای خلاق در زیر یک سقف است.

دبی که 90 درصد جمعیت آنرا خارجیان تشکیل می دهد، بندری است بر سر راههای تجاری شرق و غرب، و محلی است مناسب برای کارآفرینان تا تولیدات خود را در معرض دید جهانیان قرار دهند.

دبی 40 مرکز خرید دارد، و فقط یکی از این مراکز خرید، دبی مال، در سال 2013 میلادی بیش از 75 میلیون بازدید کننده داشته که نیمی از آنها گردشگران بودند.