.
.
.

السیسی دستور پاکسازی صحرای سینا از تروریست ها را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه مصری "الیوم السابع "، در شماره روز جمعه، 7-2-2014 به نقل از منابع نظامی، نوشت :" ژنرال عبدلفتاح السیسی، فرمانده کل قوا و وزير دفاع این کشور به نیروهای مسلح دستور داده که در اسرع وقت باید صحرای سینا را از بقایای گروههای اسلامگرای "تکفیری و تروریستی" پاکسازی کنند.

این منابع در گزارش خود به روزنامه گفته اند، السیسی برای پاکسازی مصر و صحرای سینا بسیار مصمم و قاطعانه گامهای خود را برداشته است. به گفته آنها وزیر دفاع مصر برای این منظور واحدهای زرهی پیشرفته، هلیکوپترهای مسلح به توپ و مسلسل را به سوى شهرهای العریش و شیخ زوید و رفح كه لانه هاى تروريست ها در آنجاست، به حرکت درآورده است ".

این منابع همچنین گفته اند که السیسی برای اظمینان کامل از طرح خود برای پاکسازی کامل مصر، بویژه صحرای سینا با اسرائیل هماهنگی های لازم را انجام داده است.

گفتنی است که توافقنامه صلح "کمپ دیوید" که سه دهه پیش میان مصر و اسرائیل به امضا رسید، نزدیک شدن تجهیزات نظامی سنگین از سوی مصر به مناطق نزدیک مرز اسرائیل را ممنوع کرده است، به همین دلیل السیسی قبل از اقدام باید با اسرائیل هماهنگی بکند.

السیسی در مناسبت های مختلف به مردم مصر وعده داد که او به منظور پایان بخشیدن به کابوس "تروریسم" در صحرای سینا قاطعانه اقدام خواهد کرد.

با برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری، منطقه شمال صحرای سینا شاهد عملیات "تروریستی" گسترده ای علیه ارتش و نیروهای امنیتی مصر بوده است.