.
.
.

هشدار ائتلاف نسبت به نقشه اسد برای قتل عام مخالفان باقیمانده در حمص

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی قبول آتش بس از سوی دمشق، ائتلاف ملی مخالفان سوری روز شنبه 8-2-2014 از احتمال طراحی قتل عامی همه جانبه برای باقیماندگان مخالفان در حمص توسط رژیم اسد پس از تخلیه زنان و کودکان، هشدار داد.

در بیانیه ائتلاف ملی مخالفان سوری، آمده است، با توجه به سابقه سیاه رژیم اسد در سرکوب مخالفان و عدم پایبندی دستگاههای امنیتی این رژیم به نظر می رسد که دستگاههای امنیتی اسد، به بازداشت شماری از مخالفان در حمص اقدام کند.

آتش بس میان مخالفان سوری و رژیم اسد در حمص که با میانجگری روسیه انجام گرفت اکنون وارد دومین روز خود می شود. روز اول آتش بس با تخلیه 83 تن از غیر نظامیان به پایان رسید.

به گزارش "سازمان برنامه جهانی غذا" وابسته به سازمان ملل، قرار است، دومین روز آتش بس، قرار است به 2500 نفر که به دلیل محاصره نیروهای اسد از گرسنگی رنج می برند کمک های انسانی از قبیل دارو، غذا و پوشاک داده شود.

در همین حال والری آموس، سخنگو وهماهنگ کننده سازمان ملل متحد در امور انسانی گفته است که اغلب غیرنظامیان باقی مانده در محاصره منطقه حمص مریض و یا زخمی هستند.

وی افزود: گام هایی که در چارچوب توافق این آتش بس از سوی رژیم اسد برداشته شده، در واقع کمترین پایبندی به قوانین حقوق بشر سازمان ملل به شمار می رود.