.
.
.

دو انفجار در نزدیکی میدان جیزه در قاهره 6 پلیس را زخمی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت بهداشت مصر روز جمعه 7-2-2014 اعلام کرد طی انفجار بمب در نزدیکی میدان الجیزه واقع در قاهره پایتخت این کشور دست کم 6 تن از افراد پلیس زخمی شدند.

به گفته منابع امنیتی مصر این انفجارها که پلیس را مورد هدف قرار داده بود به زخمی شدن یک افسر مسئول عملیات پلیس و دو سربازان منجر گردید.

طبق این گزارش بمب هایی که در این دو انفجار بکار گرفته شده دست ساز و ساخت محلی بودند.

گزارشگر العربیه از قاهره به نقل از سخنگوی یک مقام امنیتی گفت:" هدف بمب‌گذاری، دو خودروی پلیس ضد شورش بودند که در منطقه ای نزدیک پل مشرف به میدان الجیزه مستقر شده بودند.

به گزارش روزنامه "الیوم السابع" به نقل از یک مقام امنیتی، دو بمب دست ساز توسط دو نفر موتور سوار به سوی خودروهای پلیس که برای حمایت مردم در اطراف میدان ایستاده بودند، پرت شدند.

از زمان برکناری محمد مرسی، رئیس جمهور مصر، هواداران او و گروه اخوان المسلمین هر هفته بعد از برگزاری نماز جمعه دست به تظاهرات می زنند.

حملات گروه‌های مسلح اسلامی تندرو مانند "انصار بیت‌المقدس" بعد از برکناری مرسی و روی کار آمدن دولت ببلاوی که مورد حمایت ارتش مصر است، شدت یافته است.

دولت موقت مصر طی حکمی ازسوی دادگاه این کشور فعالیت اخوان‌المسلمین را غیرقانونی اعلام کرده و این گروه را "تروریستی" خوانده است.