.
.
.

آمادگی رژیم اسد برای شرکت مجدد در ژنو2

پس از دیدار رهبر ائتلاف ملی سوریه با مقامات مسکو اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هادی البحره عضو ارشد تیم مذاکره کننده ائتلاف ملی مخالفان سوری ، روز چهارشنبه 5-2-2014 اعلام کرد، روس ها طی دیدارشان با اعضای ائتلاف ملی سوریه در مسکو، از آمادگی رژیم اسد برای شرکت در دور دوم مذاکرات ژنو 2 خبر دادند.

وی افزود :"اعلام آمادگی رژیم اسد برای گفت وگوی مجدد، با توجه به اظهارات قبلی رژیم اسد که گفته بود ائتلاف مردم سوریه را نمایندگی نمی کند، بیانگر نداشتن استقلال در تصمیم گیری این رژیم است".

میخائیل بوگدانف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفته است که هیئت نمایندگی رژیم سوریه در دور دوم گفت وگوهای ژنو 2، که قرار است دهم فوریه شروع شود شرکت خواهد کرد.

اظهارات معاون وزیر خارجه روسیه، پس از سفر هیأت ائتلاف مخالفان سوریه به مسکو بیان شده است.

به گزارش تلویزیون العربیه، احمد الجربا پس از دیدار با مقامات روسی از آنها خواسته است که با اعمال فشار بر متحد خود، بشار اسد را به پذیرش حکومت انتقالی در دور دوم مذاکرات ژنو 2 قانع کنند.

وی همچنین تاکید کرده که ائتلاف مخالفان سوری پیشنهاد روسیه برای تشکیل کمیته ای ویژه جهت بررسی همه فایل های مربوط به بحران سوریه را با دیگر اعضای ائتلاف مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

از سوی دیگر، جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده حملات "وحشیانه" رژیم اسد با بشکه های آتش زا و مواد منفجره به مناطق مسکونی سوریه به ویژه شهر حلب را به شدت محکوم کرد.

کری در بیانیه ای گفت: " استفاده از بشکه های آتش زا و مواد منفجره برای بمباران مردم مسکونی شهر حلب، ماهیت و چهره حقیقی رژیم اسد را برای جهانیان نشان می دهد".

کری افزود: " بشکه های آتش زا و بمب های اسد مردم غیر نظامی را هدف قرار می دهد بنابراین مردم دیگر نمی توانند دولتی را بپذیرند که اسد در آن نقش داشته باشد".