.
.
.

مصر از قطر خواست «متهمان فراری» از جمله القرضاوی را تحویل دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه مصر سه شنبه ۴ فوریه اعلام کرد که کاردار سفارت قطر در قاهره را احضار کرده و خواستار تحویل دادن افراد تحت پی گرد در مصر از جمله یوسف القرضاوی روحانی مصری شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه مصر در این باره گفت: «اجرای خواسته سازمان های قضایی مصر جهت تحویل گرفتن افراد تحت تعقیب امری ضروری است.»

این اقدام در حالی صورت می گیرد که بدر عبد العاطی سخنگوی وزارت امور خارجه مصر پیش‌تر گفته بود سفیر این کشور در قطر اکنون برای گذراندن دوره مرخصی در قاهره حضور دارد.

عبد العاطی بعد از ظهر سه شنبه در کنفرانسی خبری گفت، از طرف قطری خواسته شده تا به درخواست پلیس اینترپل برای تحویل دادن افراد تحت تعقیب عمل کند.

شماری از هواداران و اعضای گروه اسلامگرای اخوان المسلمین که در مصر تحت تعقیب هستند، در قطر حضور دارند. از جمله شیخ یوسف القرضاوی، روحانی نزدیک به اخوان المسلمین که تابعیت دوگانه مصری-قطری دارد.

انتقاد بحرین از سخنان القرضاوی

از سویی، خالد بن محمد آل خلیفه وزیر امور خارجه بحرین، سخنان القرضاوی علیه امارات متحده عربی را محکوم کرد.

این وزیر بحرینی، توهین به امارات را توهین به همه کشورهای شورای همکاری خلیج دانست و اتهام‌های وارده به این کشور را که «با هدف ایجاد اختلاف و فتنه میان کشورهای عضو شورای همکاری صورت گرفته»، غیر قابل قبول دانست.

خالد بن محمد آل خلیفه همچنین از نقش امارات متحده عربی در حمایت از ارزش‌های امت عربی و اسلامی و کمک به مسلمانان در سراسر جهان تمجید کرد.

او از اقدام‌های شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات در مقابله با هر آنچه به برادری میان رهبران و مردم کشورهای شورای همکاری ضربه می‌زند، تجلیل کرد.

القرضاوی اخیرا در سخنانی، امارات متحده عربی را به دشمنی با اسلام و مسلمانان متهم کرده است.