.
.
.

4 کشته در انفجاری انتحاری در یکی از مناطق حزب الله لبنان

«جبهة النصره» گروه مرتبط با القاعده مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انفجاری انتحاری توسط یک خوروی بمب گذاری شده در یک پمپ بنزین در شهر هرمل واقع در شرق لبنان، دستکم ۴ کشته و ۲۸ زخمی برجای گذاشت. تمام قربانیان از غیر نظامیان هستند.

گروه «جبهة النصره» مرتبط با تشکیلات القاعده، مسئولیت این حمله انتحاری را که در یکی از مناطق تحت نفوذ حزب الله روی داده است، بر عهده گرفت.

تصاویر منتشر شده از انفجار در خبرگزاری دولتی لبنان، بر خواستن حریق را در پمپ بنزین محل انفجار نشان می‌دهد که آسیب مادی فراوانی به آن وارد شده است.

یک منبع امنیتی این به خبرگزاری دولتی لبنان گفته است که با توجه به وخامت حال برخی از زخمی‌ها، احتمال افزایش شمار کشته شدگان وجود دارد.

سایت روزنامه النهار گزارش داده است که گروه «جبهة النصره» که از گروه‌های مرتبط با تشکیلات القاعده است، با انتشار بیانیه‌ای، مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است.

در این بیانیه آمده است: «تا زمانی که جنایت‌های حزب ایران در حق مردم مستضعفمان در شام عزیز ادامه یابد و بر اعزام شمار بیشتری از مزدوران برای قتل مردم سوریه اصرار ورزد، چاره‌ای جز تلاش برای متوقف کردن این کشتار‌ها از راه مقابله به مثل در پایگاه‌هایش نداریم تا در عملکرد خود تجدید نظر کند.»

هرمل که اکثر آن شیعه مذهب هستند، یکی از پایگاه‌های حزب الله لبنان به شمار می‌آید. این دومین انفجار مشابه در یک ماه اخیر در این منطقه است.

دیگر پایگاه حزب الله لبنان، منطقه «ضاحیه» (حومه جنوبی بیروت)، در ماه‌های اخیر، بار‌ها هدف عملیات انتحاری و بمب گذاری قرار گرفته است.

به نظر می‌رسد این انفجار‌ها، بازتاب جنگ‌های داخلی سوریه در لبنان باشد. نیروهای حزب الله لبنان در سوریه در دفاع از نظام بشار اسد علیه مخالفانش در حال نبرد هستند. شماری از گروه‌های مسلح بشار اسد بار‌ها حزب الله را تهدید به حملات تلافی جویانه کرده‌اند.