.
.
.

کشته شدن 40 تن از افراد مسلح داعش در فلوجه به دست ارتش عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع عراق روز پنجشنبه 30-1-2013 با صدور بیانیه ای اعلام کرد، ارتش این کشور 40 تن از افراد مسلح وابسته به گروه دولت اسلامی عراق وشام (داعش) را در شهر فلوجه، به قتل رسانده است.

طبق این گزارش، لشکر 39 ارتش عراق با کمک فرزندان عشایر الانبار و با حمایت نیروی هوایی این کشور توانست مقادیری اسلحه، مقر فرماندهی و پایگاههای بازرسی این گروه را در شهر فلوجه نابود کند.

پیش از این، منابع امنیتی عراق اعلام کردند، عشایر الانبار با پشتیبانی تانک های ارتش این کشور،توانستند 250 نفر از افراد مسلح داعش که در مناطق بوبالی، الزاویه، والبعبید در جزیره خالدیه در شرق رمادی متمرکز شده بودند را به محاصره خود در آورند.

احمد الحمدانی ، گزارشگر العربیه از استان الانبار گفت:" در این عملیات گسترده افراد مسلح وابسته به گروه داعش در مناطق رمادی و البوشعبان مورد هجوم هلیکوپترهای ارتش عراق قرار گرفته و تلفات سنگینی را متحمل شدند".

نوری المالکی نخست وزیر عراق پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای این کشور با هر قیمتی مصممند که مناطق فلوجه ورمادی را از کنترل داعش خارج کنند.

درگیری‌ها در غرب عراق بویژه در استان الانبار از چند هفته پیش آغاز شد. این درگیری ها پس از اقدام نیروهای مالکی به برچیدن چادرهای اعتراضی مخالفان در میدانهای شهر رمادی و بازداشت احمد العلوانی نماینده پارلمان عراق، که همراه معترضین بود افزایش یافت.