.
.
.

دعوت روسيه از رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوری برای سفر به مسکو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از "احمد الجربا" رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوری خواست تا برای بررسی و مناقشه اوضاع داخلی این کشور به مسکو سفر کند.

ریما مکتبی، گزارشگر تلویزیون العربیه به نقل از منابع سیاسی ائتلاف ملی مخالف سوریه، پنجشنبه شب اعلام کرد، وزیر خارجه روسیه از احمد الجربا دعوت کرده است تا به منظور بررسی بحران داخلی سوریه و گفت و گوی بیشتر درباره مسائل مطرح شده در کنفرانس ژنو2 به مسکو سفر کند.

طبق این گزارش قرار است رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوریه در سوم فوریه به همراه هیئتی از مخالفان سوری به مسکو سفر کند.

روز پنجشنبه هیئت های نمایندگان مخالفان سوری و رژیم اسد در باره مسئله "تروریسم" در سوریه به بحث و گفت و گو پرداختند. مخالفان سوری با متهم کردن رژیم سوریه به حمایت از تروریسیم اظهار داشتند آنکه عملا در سوریه با گروه داعش و القاعده می جنگد ارتش آزاد است و نه نیروهای اسد.

مخالفان همچنین با ذکر تعداد قربانیان انقلاب سوریه از نقض آشکار حقوق بشر، کشتار کودکان و تجاوز به زنان سوری توسط عوامل امنیتی رژیم اسد سخن گفتند. از سوی دیگر نمایندگان رژیم اسد نیز مخالفان سوری را به ارتکاب اعمال تروریستی متهم کردند.

کنفرانس ژنو2 با هدف دستیابی به راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران داخلی سوریه ، توقف درگیری و خونریزی و اجرای مرحله انتقالی در این کشور برگزار شده است .