.
.
.

توهین وزیر خارجه سوریه به یک خبرنگار به دلیل سوال درباره دخالت ایران

خبرنگار تلویزیون اورینت درباه زمان خروج نیروهای قدس پرسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه که به همراه هیئت رژیم اسد در ژنو به سر می برد، روز جمعه 31 ژانویه 2014 به خبرنگاری که درباره نقش ایران در سوریه سوال کرد، با کلمات توهین آمیزی پاسخ داد.

به گزارش العربیه المقداد به جای پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون "اورینت"، که از وی پرسیده بود چه وقت نیروهای سپاه قدس از سوریه خارج می شوند؟، پاسخ داد شما "تروریست هستی و این تلویزیون حامی تروریست هاست.

المقداد همجنین در پاسخ به سوالی درباره حزب الله لبنان اظهار داشت:" حزب الله ، حزبی با شرافت و پاک است و غیر نظامیان را نمی کشد."

معاون وزیر خارجه سوریه پیش از این در اظهاراتی، خبرنگار دیگری که مخالف رژیم اسد است، "تروریست" خواند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره مرگ عباس خان پزشک بریتانیایی در سوریه گفته بود:" او به این دلیل که تروریست است ، خودکشی کرد."

همچنین فیصل المقداد درباره مخالفت دولت سوریه با ورود کمک های انسان دوستانه به شهر حمص که بیش از یک سال و نیم در محاصره قرار دارد، گفت ، " ما از ورود دارو و غذا به تروریست ها جلوگیری می کنیم."

فیصل المقداد که اکنون عضو هیئت نمایندگی رژیم سوریه در کنفرانس ژنو2 است، خود از اهالی شهر درعا، اولین شهر قیام علیه رژیم اسد است.

نمایندگان رژیم سوریه در کنفرانس ژنو2 تلاش می کنند تا مذاکرات را به موضوع "مبارزه با تروریسم" منحصر کنند.

ولید المعلم وزیر خارجه سوریه در سخنرانی روز نخست کنفرانس ژنو2 ، دهها بار از اصطلاح "مبارزه با تروریسم " در کشورش، استفاده کرد.