فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک دقیقه سکوت نمایندگان دولت و مخالفان سوری برای قربانیان

  نمایندگان دولت و اپوزیسیون سوریه در این مراسم شرکت کردند

  منبع: دبی- العربیه.نت فارسی

  اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای حل و فصل بحران سوریه گفت که هیئت‌های نمایندگی دولت و اپوزیسیون این کشور در ابتدای جلسه مذاکرات صبح پنجشنبه ۱۰ بهمن، برای ادای احترام به «تمام کشته شدگان» در سوریه، یک دقیقه سکوت کردند.

  ابراهیمی، میانجی مذاکرات ژنو میان دو طرف که شامگاه پنجشنبه در کنفرانسی خبری سخن می‌گفت، خاطر نشان کرد احمد جربا رئیس هیئت نمایندگی ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه در ابتدای جلسه صبح، پیشنهاد ایستادن و یک دقیقه سکوت برای ادای احترام به تمام کشته شدگان در سوریه را ارائه داد.

  به گفته ابراهیمی، هیئت نمایندگی دولت سوریه از این پیشنهاد استقبال کرد و همه حاضران در جلسه، یک دقیقه به سکوت ایستادند.

  ابراهیمی افزود بر سر رساندن کمک‌های انسانی به مناطق محاصره شده توسط نیروهای دولتی در حمص، در مذاکرات پنجشنبه، پیشرفتی حاصل نشده است. او ابراز امیدواری کرد که در مذاکرات روز جمعه، در این زمینه بتوان به توافقی دست یافت.

  این در حالی است که در مذاکرات روز یکشنبه بر سر ورود کمک‌های انسانی به این مناطق توافق شده بود.

  نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در مسائل سوریه همچنین گفت که پیشرفت مثبت نسبی در کمک رسانی به ساکنان اردوگاه یرموک در دمشق حاصل شد و ساعت ۱ بعد از ظهر به وقت محلی، ۶۰۰ بسته غذایی به این منطقه وار شد.

  او گفت هر بسته ۶۰ کیلو است که برای مدت یک ماه خانواده ۵ نفره کفایت می‌کند.

  ابراهیمی با بیان اینکه نمی‌داند مذاکرات روز جمعه به چه صورت پیش خواهد رفت، افزود که پس از این مذاکرات که تنها در نوبت صبح خواهد بود، کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد.

  او همچنین ابراز امیدواری کرد که دور آینده مذاکرات، منظم‌تر برگزار شود.

  او کفت که امیدوار است هیئت نمایندگی اپوزیسیون گسترده‌تر شود و طرف‌های بیشتری از مخالفان اسد را در بر گیرد.

  ابراهیمی همچنین خاطرنشان کرد که پیش‌تر از اتحادیه اروپا خواسته بود تا به بخشی از تحریم‌های سوریه که به مردم آسیب می‌زند، پایان دهند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران