.
.
.

یک اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران زندانی شد

عضو جنبش ناتورکارتا مخالف صهیونیسم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادگاهی در اسرائیل یک یهودی مخالف موجودیت دولت یهود، را به اتهام تلاش برای برقراری ارتباط و جاسوسی برای تهران و دشمنی با "صهیونیسم" به چهار سال و نیم زندان محکوم کرد.

به گزارش رادیو اسرائیل، دادگاهی در بیت‌المقدس یک اسرائیلی به نام "اسحاق برگل" عضو جنبش یهودی "ناتوریکارتا" که مخالف صهیونیسم است را به اتهام پیشنهاد جاسوسی برای ایران به چهار سال و نیم زندان محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، دادگاه اسحاق برگل را به برقراری تماس با عامل خارجی و تلاش برای خیانت و کمک به دشمن اسرائیل متهم کرده است. اما دادگاه در عین حال اعلام کرده که او تاکنون هیچ آسیبی به اسرائیل نرسانده است.

دادگاه همچنین مدعی شده، این اسرائیلی در سال 2011 به برلین پایتخت آلمان سفر کرده و در آنجا طی تماس با سفارت ایران، پیشنهاد جمع‌آوری اطلاعات درباره اسرائیل را مطرح کرده است. طبق ادعای این دادگاه، او حتی بعد از بازگشت به اراضی اشغالی نیز با دیپلمات‌های ایرانی در تماس بوده است.

سرویس امنیت داخلی اسرائیل "شین‌بت" در بیانه ای اعلام کرد، اسحاق برگل گفته است که اقدامات او از روی دشمنی با اسرائیل نبوده و برای منفعت مالی دست به این اقدام زده است.