.
.
.

«انصار بیت المقدس» با انتشار ویدیویی سرنگونی هلیکوپتر ارتش مصر را بر عهده گرفت

در صحرای سینا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه «انصار بیت المقدس» فیلمی ویدیو در فضای اینترنت منتشر کرد که عملیات هدف قرار دادن هلیکوپتر نظامی مصری در استان سینای جنوبی در روز شنبه ۵ بهمن را نشان می‌دهد؛ حادثه‌ای که در آن ۵ تن خلبان و دستیارانشان کشته شدند.

ویدیو، شخصی را نشان می‌دهد که موشکی را به سمت هلیکوپتر ارتش مصر شلیک می‌کند و باعث سرنگونی آن می‌شود.

این در حالی است که گروه انصار بیت المقدس روز شنبه در بیانیه‌ای، مسئولیت سرنگونی هلیکوپ‌تر را با شلیک موشک زمین به هوا به سمت آن، بر عهده گرفته بود.

احمد محمد علی سخنگوی ارتش مصر پیشتر در بیانیه‌ای که بروی صفحه رسمی خود در فیس بوک منتشر کرده بود، اعلام کرد که هلیکوپ‌تر ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی در استان سینای جنوبی سرنگون شد.

او افزوده بود: «تحقیقات درباره حادثه به منظور مشخص شدن چند و چون آن، ادامه دارد.»

شایان ذکر است که ارتش مصر، بر شما نیروهای خود در استان سینای جنوبی افزوده است. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که پایگاه‌های پلیس در منطقه، در معرض حملات مختلف از جمله بمب گذاری قرار گرفتند. در نیمه ماه آگوست گذشته، دستکم ۲۵ سرباز در خشونت‌های مختلف، کشته شدند.

گروه «انصار بیت المقدس» اکثر عملیات تروریستی را که اخیرا در مصر روی داده، بر عهده گرفته است. آخرین عملیات انفجار خودروی بمب گذاری شده مقابل اداره امنیت قاهره بود که به کشته شدن دستکم ۵ نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر انجامید. همچنین خسارت‌های فراوانی به ساختمان وارد آمد.