.
.
.

گفت و گو درباره انتقال قدرت در سوریه در چهارمین روز کنفرانس ژنو2

با حضور اخضر ابراهیمی صورت می گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نمایندگان رژیم اسد و مخالفان سوری روز دوشنبه 27 ژانویه 2014 در چهارمین روز کنفرانس ژنو2، بحث درباره موضوع انتقال قدرت و چگونگی تشکیل یک هیئت انتقالی را آغاز کردند.

به گزارش العربیه این مذاکرات با حضور اخضر ابراهیمی، نماینده سازمان ملل متحد، به شکل مستقیم میان دو طرف درگیری برگزار می شود.

گفت و گو برای انتقال قدرت در حالی آغاز می شود که عمران الزغبی وزیر اطلاع رسانی سوریه روز گذشته در برابر خبر نگاران تاکید کرد که "بشار اسد ماندنی است و قدرت را ترک نخواهد کرد".

ابراهیمی بدون ذکر جزئیاتی از برگزاری نشست هایی با دو طرف سوری در روز گذشته و صبح امروز دوشنبه خبر داد .وی بیان داشت که مذاکرات امروز نیز ادامه خواهد داشت.

بحث درباره انتقال قدرت در سوریه دشوارترین دور مذاکرات کنفرانس ژنو2 اعلام شده است، چرا که هر دو طرف تاکنون بر تحقق موضع خود نسبت به نقش بشار اسد در آینده این کشور پافشاری می کنند.

نمایندگان اسد از روز نخست کنفرانس ژنو2 ، علاقه ای به بحث درباره تشکیل هیئت انتقالی در سوریه نشان نداده اند و بر اولویت دادن به موضوع "مبارزه با تروریسم" تاکید می کنند.

در مقابل مخالفان رژیم دمشق ، تشکیل هیئت انتقالی و برکناری اسد از قدرت بر اساس بیانیه ژنو1 را پایه و اساس موفقیت کنفرانس جاری جهت خروج از بحران کنونی سوریه می شمارند.