.
.
.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: اظهارات کری غیر دیپلماتیک است

در واکنش تهران به مصاحبه وزیر خارجه آمریکا با العربیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ادعای اینکه کشورهای عربی منطقه امروز در برابر به اصطلاح سلاح اتمی ایران امن تر هستند، ساختگی است و ایران هرگز به دنبال تولید، انباشت و استفاده از سلاح اتمی نبوده و نخواهد بود.

افخم گفت: "این سخنان غیر دیپلماتیک بوده و بنظر می رسد گروهی که مخالف توافق نامه ژنو هستند و عمدتا در توسعه و ترویج خشونت در منطقه دست دارند، تاثیرات غیر سازنده ای بر دولتمردان آمریکا دارند و مهار این گروه در بیان و عمل، محک رفتار سیاست خارجی آمریکا در قبال فشارهای بازیگران رادیکال و مخالف است".

به گزارش خبرگزاری ایرانی تسنیم، "مرضیه افخم" اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با العربیه را شعاری و غیرمنطقی خوانده و گفت: "ایران دست دوستی خود را بسوی تمامی کشورهای منطقه دراز کرده و از روابط دوستانه با اکثر قریب به اتفاق این کشورها برخوردار است".

جان کری وزیر امور خارجه روز پنج شنبه گذشته در یک مصاحبه اختصاصی با تلویزیون العربیه گفت: "در صورتی که ایران در اجرای مفاد قرارداد هسته ای خود با گروه 1+5 کوتاهی کند، گزینه دیگر برای متوقف ساختن برنامه هسته ای این کشور، گزینه نظامی خواهد بود".