.
.
.

شایعه استعفای ژنرال سیسی از ارتش برای نامزدی ریاست جمهوری مصر

به گزارش روزنامه سعودی عکاظ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه‌ سعودی عکاظ، روز یکشنبه 26-1-2014 گزارش داد عبدالفتاح سیسی وزیر دفاع مصر قرار است امروز برای نامزدی ریاست جمهوری این کشور از سمت خود استعفا دهد.

این روزنامه به نقل از منابع مطلع نوشت: "عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر، تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده مصر را گرفته و قرار است روز یکشنبه از سمت خود به عنوان فرمانده کل قوای مصر استعفا بدهد."

به نوشته عکاظ این منابع افزودند: "انتظار می‌رود که موعد اجرای انتخابات ریاست جمهوری، هفته آخر ماه مارس باشد. رئیس جمهوری آینده بین 15 تا 20 آوریل سوگند یاد می کند و سپس انتخابات پارلمانی برای تکمیل نقشه راه اعلام شده از سوی ارتش، برگزار خواهد شد. "

این منابع صدقی صبحی، رئیس ستاد جنگ نیروهای مسلح مصر، را جانشین احتمالی السیسی می دانند.

عدلی منصور رئیس جمهور موقت مصر امروز در سخنرانی خود اشاره ای به احتمال نامزدی عبدالفتاح السیسی نکرد، اما از تعدیل هایی در "نقشه راه" برای اجرای انتخابات ریاست جمهوری به عنوان اولین گام و قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی سخن گفت.

طبق این گزارش، یک منبع نزدیک به السیسی گفت که وزیر دفاع بعد از تظاهرات دیروز عزم خود را برای نامزدی جزم کرده، و وی اکنون در حال تدوین برنامه انتخاباتی خود است تا خواسته‌ها و انتظارات مردم را در بر بگیرد.

کارشناسان سیاسی مصر معتقدند که رای مردم مصر به قانون اساسی جدید این کشور، ژنرال سیسی را به نامزدی برای ریاست جمهوری تشویق کرده است.