.
.
.

هیئت نمایندگی دولت سوریه تهدید به ترک مذاکرات ژنو کرد

در دیدار با اخضر ابراهیمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد که ولید المعلم وزیر امور خارجه و رئیس هیئت نمایندگی دولت سوریه در مذاکرات ژنو۲ به اخضر ابراهیمی گفته است در صورتی که «مذاکرات جدی» از روز شنبه آغاز نشود، این هیئت ژنو را ترک خواهد کرد.


اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای حل و فصل بحران سوریه است که اکنون وظیفه میانجی‌گری میان هیئت‌های نمایندگی دولت و اپوزیسیون سوریه در مذاکرات ژنو را بر عهده دارد.

ابراهیمی جمعه ۴ بهمن با هیئت نمایندگی دولت سوریه در مقر سازمان ملل متحد در ژنو دیدار و گفت‌و‌گو کرد و قرار است با هیئت نمایندگی مخالفان نیز دیدار کند.

تلوزیون دولتی سوریه گزارش داد که این دیدار در فضایی مثبت برگزار شده است.

بنا بر این گزارش، المعلم به ابراهیمی گفت با توجه به «جدی نبودن طرف مقابل» از تا روز جمعه جلسات مذاکره جدی صورت نگیرد، هیئت نمایندگی دولت سوریه ژنو را ترک خواهد کرد.

تلویزیون دولتی سوریه همچنین به نقل از ابراهیمی گزارش داد که دیدار روز جمعه با هیئت نمایندگی دولت نیم گام بود و روز شنبه این گام تکمیل خواهد بود.

همچنین گزارش شده است که دولت سوریه با آزادی ۵۵۰۰ تن از بازداشت شدگان مخالف در زندان‌های خود موافقت کرده است.

در حالی که اپوزیسیون سوریه بر ضرورت تشکیل دولت انتقالی بدون حضور اسد تاکید دارد، دولت سوریه می‌گوید که مذاکرات ژنو باید بر محور مبارزه با ترویسم صورت گیرد.