.
.
.

نمایندگان رژیم اسد و هیئت مخالفان حاضر به گفت و گوی مستقیم نشدند

به دلیل شرط ائتلاف ملی سوریه مبنی بر برکناری رئیس جمهور این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف ملی سوریه روز جمعه 24 ژانویه 2014 اعلام کرد " تنها زمانی حاضر به گفت و گوی مستقیم با نمایندگان رژیم اسد در ژنو2 است ، که این رژیم بیانیه کنفرانس ژنو1 را بپذیرد.

به گزارش العربیه ، دو هیئت سوری امروز جمعه ، حاضر به ورود به یک اتاق و آغاز گفت و گو های مستقیم نشده اند.

برخی از نمایندگان کشورهای حاضر در کنفرانس ژنو2 در تلاش هستند تا دو طرف نزاع را به منظور گفت و گوی ، رودروی هم قرار دهند.

خبرنگار العربیه در ژنو گزارش داد در صورتی که دو طرف حاضر به گفت و گو های مستقیم نشوند ، اخضر الابراهیمی مجبور خواهد شد ، جدا گانه با آنها ملاقات کند.

محمد الدندل عضو ائتلاف ملی سوریه در گفت و گو با تلویزیون العربیه اظهار داشت که رژیم سوریه تنها زمانی عقب نشینی خواهد کرد که با فشارهای بین المللی روبرو شود.

به گفته الدندل نمایندگان رژیم تنها برای گفت و گو درباره مسائل حقوق بشری از جمله کمک رسانی به آسیب دیدگان و تبادل اسیران به ژنو آمده است.

اخضر الابراهیمی روز گذشته با ولید المعلم و هیئت همراه و نیز با گروه مخالفان به رهبری احمد الجربا به طور جداگانه ملاقات کرده است.

منابع غربی حاضر در کنفرانس ژنو2 تاکید می کنند که گفت و گو های دشواری میان مخالفان و رژیم سوریه در پیش خواهند داشت.

خبرنگار العربیه گزارش داد که در صورت آماده بودن زمینه ، این گفت و گوها تا یک هفته ادامه خواهد داشت. اما در صورتی که در شرایط کنونی با بن بست برسد ، مذاکرات برای دو هفته به تعویق خواهد افتاد.