.
.
.

ائتلاف ملی سوریه: در صورت شکست کنفرانس ژنو2 به شورای امنیت می رویم

اظهار خوشبینی برهان غلیون از مواضع روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برهان غلیون رئیس سابق شورای ملی سوریه و عضو ائتلاف مخالفان رژیم اسد ، روز جمعه 24 ژانویه 2014 اعلام کرد در صورت شکست کنفرانس ژنو2 ، پرونده بحران سوریه را به شورای امنیت خواهیم برد.

غلیون در گفت و گو با تلویزیون العربیه بیان داشت که هیئت نمایندگی رژیم اسد تلاش می کند مذاکرات را با شکست مواجه سازد.

عضو ائتلاف ملی سوریه که در ژنو حضور دارد، تاکید کرد که هیئت مخالفان رژیم اسد، کنفرانس ژنو2 را پیش از تحقق خواست های ملت سوریه، ترک نخواهند کرد.

وی افزود:" رژیم سوریه تنها پس از اعمال فشار جامعه جهانی در کنفرانس حاضر شد . به گفته غلیون اسد به دنبال به شکست کشاندن کنفرانس است."

غلیون درباره خواست های هیئت نمایندگی رژیم دمشق گفت:" آنها تنها مسئله باقی ماندن اسد در قدرت را مطرح می کنند و این خواسته از نظر جامعه جهانی پذیرفتنی نیست ."

تلاش اخضر الابراهیمی نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در دومین روز مذاکرات ژنو2 ، جهت قرار دادن نمایندگان رژیم سوریه و مخالفان در یک مکان به منظور یافتن راه حل سیاسی، با شکست روبرو شد.

ائتلاف ملی سوریه امروز اعلام کرد که تنها زمانی حاضر به گفت و گوی مستقیم با نمایندگان رژیم اسد در ژنو2 است، که این رژیم بیانیه کنفرانس ژنو1 را بپذیرد.

این در حالی است که نمایندگان رژیم سوریه حاضر به گفت و گو درباره آینده اسد در این کنفرانس نیستند.

غلیون نسبت به مواضع طرف های بین المللی حاضر در کنفرانس از جمله روسیه ابراز خوشبینی کرد و گفت:" ما بویژه نسبت به روسیه خوشبین هستیم ، به نفع مسکو نیست که از اسد حمایت کند.