.
.
.

13 تن در انفجاری در نزدیکی ستاد ارتش پاکستان کشته شدند

لغو سفر خارجی نخست وزیر و تماس تلفنی وی با فرمانده ارتش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صبح روز دوشنبه 20-1-2014 انفجار شدیدی در نزدیکی مقر ستاد ارتش پاکستان در شهر راولپندی 13 کشته و 24 زخمی برجای گذاشت. در میان قربانیان این حادثه، شش نظامی، یک دانش آموز و بقیه رهگذر بودند.

انفجار در نزدیکی بیمارستان نظامی ای روی داد که پرویز مشرف رئیس جمهور و فرمانده سابق ارتش، در آن تحت معالجه قرار دارد.

راولپندی یک شهر عمدتا نظامی پاکستان است که مقر فرماندهی و ستاد ارتش پاکستان در آن قرار دارد. این شهر به همین دلیل بارها مورد هدف عملیات تروریستی قرار گرفته است. انفجار روز دوشنبه هم درست در فاصله ده دقیقه ای از ستاد ارتش، جایی که معروف به "رویال آرتلری" است، بوقوع پیوست. تمام منطقه به علت قرار داشتن ستاد ارتش در آن، منطقه ای شدیدا حفاظت شده و امن به شمار می رود.

به گفته منابع ارتش و پلیس پاکستان، تحقیقات اولیه حاکی از آن است که این انفجار یک حمله ای انتحاری بوده است. بر اساس منابع امنیتی پاکستان، دو تن در این رابطه دستگیر شده اند و تحقیقات ادامه دارد.

به گفته بعضی منابع خبری محلی، تحریک طالبان پاکستان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است. گفتنی است راولپندی در 25 کیلومتری شهر کوچک "بنون" است که دیروز شاهد انفجار دیگری بود. در انفجار روز گذشته بنون 25 نفر کشته شدند.

زخمیان حادثه حمله انتحاری امروز به بیمارستان های منطقه اعزام شده و حال شماری از زخمیان وخیم گزارش شده است.

به طور متوالی در چندین روز اخیر پایگاه ها و مراکز نظامی پاکستان مورد حملات انتحاری و بمب گذاری های مختلف قرار گرفته است. پس از حادثه امروز، نواز شریف نخست وزیر پاکستان سفر خارجی خود را لغو کرد و با ژنرال راحیل شریف، رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان تلفنی تماس گرفته و در مورد وضعیت امنیتی کشور گفتگو کرد. از سویی دیگر، کابینه دولت پاکستان در اسلام آباد تشکیل جلسه داد تا در باره اولین برنامه امنیت کشور بحث و تبادل نظر کند.