.
.
.

اعترافات اعضای گروه داعش: برخی از مخالفان اسد را به رژیم سوریه تحویل دادیم

کمکهای مالی رژیم اسد به داعش از طریق ایران و عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی از اعضای گروه دولت اسلامی عراق و شام پس از اسارتشان توسط ارتش آزاد سوریه، اعتراف کردند که رفتارشان با سوری‌های ساکن مناطقی که تصرف کرده‌اند، خشن است.

دولت اسلامی عراق و شام موسوم به «داعش» شاخه القاعده در عراق و سوریه به شمار می‌آید. این گروه در سوریه با ارتش آزاد و دیگر گروه‌های مسلح مخالف بشار اسد، درگیر است.

بر پایه ویدیویی از بازجویی بعضی از اعضای داعش که در اختیار العربیه قرار گرفته است، عضوی از این گروه می‌گوید دلیل جنگ با ارتش آزاد را نمی‌داند و تنها فرمان‌های صادره از رهبران گروه را اطاعت می‌کند.

یکی از اعضای دیگر این گروه فاش کرد که فرمان‌هایی مبنی بر تسلیم افسران و سربازان جدا شده از نیروهای دولتی سوریه به ارتش بشار اسد، دریافت کرده‌اند.

او همچنین درباره عملیات انفجار ایستگاه قطار رقه صحبت کرد که مسئولیت آن را ابو انس عراقی بر عهده گرفت. این شخص یکی از فرماندهان لشکر «احفاد الرسول» به شمار می‌آمد که بعد‌ها مشخص شد به طور پنهانی با داعش همکاری می‌کند.

یکی دیگر از نیروهای داعش که توسط ارتش آزاد به اسارت گرفته شده، گفته است، درباره فعالیت‌های گردان تحت فرماندهی ابو انس العراقی و همکاری‌اش با داعش شرح مفصلی ارائه داد و از ربودن فرماندهان ارتش آزاد توسط این گردان، پرده برداشت.

او همچنین به نقل از ابو انس العراقی گفت که داعش کمک‌های مالی از نظام اسد دریافت می‌کند.