.
.
.

آغاز همه پرسی قانون اساسی در مصر و فراخوان اخوان المسلمین به تظاهرات

یک بمب دست ساز در برابر دادگاهی در الجیزه قاهره منفجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با فراخوان گروه اخوان المسلمین برای برگزاری تظاهرات ، همه پرسی قانون اساسی مصر از ساعات اولیه صبح روز سه شنبه 14 ژانویه 2014 آغاز شد.

به گزارش العربیه، برغم تدابیر شدید امنیتی وزارت کشور مصر، یک بمب دست ساز در برابر دادگاهی در الجیزه در جنوب غرب قاهره منفجر شد. این انفجار تنها خسارات مادی بر جای گذاشته است.

خبرنگاران العربیه در شهرهای مختلف مصر ، با ارسال گزارش های تصویری ، از استقبال مردم این کشور در ساعت های اولیه همه پرسی قانون اساسی جدید خبر دادند.

همه پرسی قانون اساسی جدید مصر، در روزهای سه شنبه (امروز) و چهارشنبه برگزار خواهد شد. 50 میلیون مصری شرایط رای دادن در این همه پرسی را دارا هستند.

در همین حال گروه اخوان المسلمین که پیش تر این همه پرسی را تحریم کرده بود، امروز سه شنبه طرفداران خود را به برگزاری تظاهرات فراخواند.

نظر سنجی مرکز اطلاعات وابسته به نخست وزیری مصر نشان می دهد که 87% از مردم این کشور به قانون اساسی جدید "آری" خواهند گفت.

از سوی دیگر مرکز مصری سنجش افکار عمومی در این زمینه گفته است که 75% مردم مصر به قانون اساسی جدید رای "آری" و "3%" رای "نه" خواهند داد.

بر اساس این گزارش 160 هزار نفر از ارتش مصر و 300 هزار پلیس ، امنیت عملیات رای گیری در 27 استان این کشور را تامین می کنند.