فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • "دوستان سوریه" سند ضمانت های ژنو2 را بررسی می کنند

  با حضور وزرای خارجه 11 کشور در پاریس

  منبع: دبی - العربیه.نت فارسی

  وزرای خارجه گروه "دوستان سوریه" در پاریس روز یکشنبه 12 ژانویه 2014 سند ضمانت های کنفرانس ژنو2 را که در آن بر تشکیل دولت انتقالی تاکید شده ، بررسی می کنند.

  به گزارش العربیه سفرای گروه "دوستان سوریه" روز گذشته (شنبه) درباره پیش نویس این سند که آن را "سند پاریس" نام نهادند، به توافق رسیدند.

  وزاری خارجه گروه " دوستان سوریه" متشکل از 11 کشور از جمله آمریکا ، فرانسه ، بریتانیا و سعودی امروز (یکشنبه) نشستی را در پاریس با محوریت ژنو2 برگزار خواهند کرد.

  بر اساس این گزارش ائتلاف ملی سوریه به رهبری احمد الجربا رئیس این ائتلاف ، در نشست امروز گروه دوستان سوریه ، حضور خواهد داشت.

  مخالفان سوری "سند پاریس" را "بسیار پیشرفته" توصیف کردند. در این سند بر تشکیل دولت انتقالی و مجازات عاملان جنایت های جنگی در سوریه ، تاکید شده است.

  ائتلاف ملی سوریه برای حضور در کنفرانس ژنو2 که 22 ماه جاری برگزار خواهد شد ، خواستار ضمانت هایی از جمله برکناری اسد و تشکیل دولت انتقالی شده بود.

  جان کری وزیر خارجه آمریکا جهت حضور در نشست پاریس عازم فرانسه شده است. علاوه بر کری وزرای خارجه 10 کشور دیگر حضور خواهند داشت.

  لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه روز گذشته با احمد الجربا رئیس ائتلاف ملی سوریه در پاریس دیدار کرد. این دو درباره حضور ائتلاف ملی سوریه در کنفرانس ژنو2 گفت و گو کردند.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران