.
.
.

در سوریه هر ۱۰ ساعت و نیم یک نفر از گرسنگی و هر ۸ ساعت یک نفر از سرما می‌میرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

موسسه حقوق بشر سوریه معروف به «سواسیه» در گزارشی که حاصل آخرین پژوهش این موسسه است، نوشته است که در هر ۱۰ ساعت و نیم یک نفر از گرسنگی و هر ۸ ساعت یک نفر از سرما در سوریه می‌میرند.

این موسسه افزوده است که هر ۵۰ دقیقه در سوریه یک کودک، هر یک ساعت و ۴۵ دقیقه یک زن و هر ۳۰ دقیقه، یک مرد غیر نظامی جان می بازند.

این گزارش می‌افزاید که هر ۱۰ ساعت یک بار یک نفر از بازداشت شدگان در زندان‌های نظام سوریه، زیر شکنجه کشته می‌شوند. همچنین هر ۱۲ دقیقه یک بار یک غیر نظامیانی با آتش نیروهای بشار اسد، کشته می‌شوند.

موسسه حقوق بشر سوریه افزوده است که پژوهش انجام شده بر اساس آمار ۶۰ فعال حقوقی در سراسر سوریه و بررسی تحولات میدانی اجتماعی، بهداشتی و غذایی در مناطق خارج از کنترل نظام سوریه صورت گرفته است. این مناطق بنا بر این گزارش، هدف حملات هوایی با استفاده از بشکه‌های انفجاری قرار می‌گیرند.

موسسه حقوق بشر سوریه ادامه داده است که گزارشش بره زمانی ۱۵ تا ۲۸ سپتامبر را شامل می‌شود.

این پژوهش جدولی هم تنظیم کرده است که به بی رویه بودن حملات نظامی نیروهای دولتی سوریه اشاره کرده است و بر پایه این جدول با ذکر نام و مشخصات قربانیان، ثابت کرده است که اکثر قربانیان حملات نیروهای دولتی را غیر نظامیان تشکیل می‌دهند.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که سازمان‌های حقوق بشری بار‌ها از نابسامانی اوضاع انسانی خبر داده‌اند. محاصره بون شماری از مناطق تحت کنترل مخالفان اسد و جلوگیری از راه یابی آذوقه، سوخت و مواد بهداشتی به این مناطق، علاوه بر حملات هوایی و توپخانه‌ای نیروهای دولتی، اوضاع انسانی را بیش از پیش نابسامان کرده است.