.
.
.

از سرگیری درگیری ها در الرمادی عراق میان داعش و عشائر الانبار

این گروه وابسته به القاعده اطراف مناطق تحت تصرف خود در عراق را مین گذاری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه در استان الانبار عراق روز جمعه 10 ژانویه 2014 درباره از سرگیری درگیری ها میان گروه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) و نیروهای عشائر الانبار در نزدیکی شهر الرمادی خبر داد.

''دولت اسلامی عراق و شام''، شاخه القاعده است که در عراق و سوریه، فعال دارد.

به گزارش العربیه گروه داعش منطقه "البوبالی" و اطراف روستاهایی که به تصرف خود در آورده است را مین گذاری کرد تا مانع از پیشروی نیروهای عشائر بشوند.

بر اساس گزارش خبرنگار العربیه، درگیری های شدیدی میان نیروهای مسلح عراق و نیروهای القاعده در منطقه "البوبالی" که میان دو شهر فلوجه و الرمادی قرار دارد، آغاز شده است.

منطقه البوبالی یکی از پایگاه های مهم القاعده در عراق تا سال 2007 بوده است.

در همین حال یکی از مقامات عراقی از حضور نیروهای مسلح این کشور در اطراف شهر فلوجه خبر داد. این نیروها برای حمله احتمالی به این شهر به منظور پاکسازی آن از وجود نیروهای ''داعش'' آماده هستند.

نوری المالکی نخست وزیر عراق روز چهارشنبه گذشته از اهالی فلوجه خواست نیروهای داعش را از شهر خارج کنند؛ به گفته او در غیر این صورت نیروهای مسلح کشورش عملیات خود علیه داعش را آغاز خواهند کرد.

در همین حال سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد، نیروهای مسلح عراق و گروه داعش را به استفاده از روشهای غیر متعارف جنگ بویژه در الانبار متهم کرد.

به گفته سازمان دیده بان حقوق بشر ، نیروی هوایی و توپخانه نیروهای مسلح عراق دو شهر الرمادی و فلوجه را بدون درنظر گرفتن مناطق مسکونی ، بمباران کرده اند.