.
.
.

یک فرمانده ارتش آزاد : "داعش" از سوی نظام های سوریه، ایران و عراق حمایت می شود

در مصاحبه با شبکه ''العربیه''

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عمار الواوی دبیر ستاد فرماندهی مشترک ارتش آزاد سوریه در مصاحبه با شبکه ''العربیه'' گفت که تشکیلات دولت اسلامی عراق و شام مرتبط با القاعده موسوم به ''داعش'' از گروه هایی تشکیل شده است که با نظام های حاکم در سوریه، عراق و ایران در ارتباط هستند.

او افزوده است که هدف از فعالیت این تشکیلات، منحرف کردن انقلاب سوریه از مسیر اصلی خود است.

الواوی که از محلی در مرز سوریه و ترکیه از راه ''اسکایپ'' سخن می گفت افزوده: ''سوریه شاهد ورود شماری از مجاهدان فریب خورده بود اما تشکیلات داخل به شکلی عمدی اقدام به اعمالی خلاف در سوریه کرد که قتل و ربودن افرادی از گروه ها و طوایف مختلف در سراسر سوریه، از جمله آن است.''

این فرمانده در ارتش آزاد سوریه، تصویر شخصی را نشان داد که نام حقیقی او، "محمد باسم محمد یاسین اسد" و ابو براء السامرائی لقب گرفته است. به گفته الواوی این شخص با عنوان ''داعش'' وارد سوریه شده و جنایت های زیادی در حق فعالان انقلاب سوریه انجام داده است و هم اکنون تحت پی گرد ارتش آزاد است.

الواوی تصویر شخص دیگری با نام محمد مصطفی فحام را نشان داد و گفت این از کادرهای سازمان اطلاعات سوریه است و با سازمان امنیت سیاسی همکاری می کند. او تصویر دیگری از همین شخص نشان داد که ریش بلند گذاشته و با گروه داعش همکاری می کند. الواوی گفت که این ها نشان می دهد که داعش، گروهی ساخته شده توسط نظام سوریه و همپیمانانش است.

این فرمانده در ارتش آزاد تاکید کرد که هدف اصلی گروه داعش، کشتن فعالان انقلاب سوریه یا ربودن آن ها است.

او افزود که داعش روز جمعه، بیمارستانی را در منطقه جسر الشغور محاصره کرده و پزشکی با نام ابو ریان را کشت. همچنین این گروه مرتبط با القاعده، شماری از مسئولان هماهنگی تظاهرات اعتراض آمیز را در مناطق مختلف، دستگیر کرده است.

الواوی ادامه داد که ارتش آزاد خواهان آن است تا داعش نقاب از چهره بردارد و به جنگ علیه نظام بپردازد، در غیر این صورت، گروهی است که به سود نظام می جنگد و می خواهد انقلاب سوریه را از مسیرش منحرف کند.

این فرمانده در ارتش آزاد سوریه افزود که گروه هایی وجود دارند که بدون نقاب، با انقلاب سوریه جنگیدند که گروه عراقی ابو الفضل العباس یکی از آن ها است. او تاکید کرد که ارتش آزاد وجود گروه های مجهولی از خارج را که علیه انقلاب سوریه فعالیت می کنند، نمی پذیرد.

او افزود که ارتش آزاد سوریه، گروه های از داعش را در ادلب محاصره کرده و بخشی از آن ها خود را تسلیم کرده اند.

او با بیان این که بخشی از گردان های ارتش آزاد سوریه و دیگر گروه های مخالف اسد، جنگ علیه داعش را برای جلوگیری از خونریزی بیشتر یا قرار نگرفتن در مسیر توطئه های خارجی نمی پذیرند، تاکید کرد که ارتش آزاد سوریه بر پاکسازی همه مناطق تحت کنترل خود از نیروهای داعش اصرار دارد چرا که به گفته او این گروه و نظام سوریه، یکی هستند.