.
.
.

گروه داعش، وابسته به القاعده مسئولیت حمله انتحاری به حومه جنوبی بیروت را بر عهده گرفت

برای نخستین بار در تاریخ این گروه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) که با القاعده مرتبط است، روز شنبه 4 ژانویه 2014 طی بیانیه حمله انتحاری روز پنجشنبه به حومه جنوبی بیروت را که تحت کنترل حزب الله لبنان است، بر عهده گرفت.

این برای نخستین بار است که گروه داعش مسئولیت حمله ای در لبنان را بر عهده می گیرد. این حمله دستکم ۶ کشته و حدود ۶۰ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، موسسه "الاعتصام" وابسته به این گروه در بیانیه ای که بر روی صفحه تویتر خود منتشر کرده ، حمله روز پنجشنبه به منطقه ضاحیه جنوبی از مناطق زیر نفوذ حزب الله را بر عهده گرفت.

در این بیانیه آمده است: "ما توانستیم از مرز بگذریم و با عبور از موانع امنیتی حزب‌ شیطان رافضی ، در ضاحیه جنوبی بیروت ، جایی که خانه این حزب محسوب می شود، عملیات خود را انجام دهیم."

داعش در بیانیه خود تاکید کرده است که حمله روز پنجشنبه تنها بخش "مقدماتی و کوچک مجازاتی" است که در انتظار ''جنایتکاران این حزب'' ‌ خواهد بود.

گروه "دولت اسلامی عراق و شام " (داعش) در جنگ سوریه حضور دارد و هم اکنون با ارتش آزاد سوریه و برخی دیگر از گروههای مخالف رژیم اسد ، درگیر است.

این گروه همچنین در عراق به فعالیت نظامی می پردازد و در روزهای گذشته نیروهایش در دو شهر فلوجه و الرمادی با پلیس و نیروهای عشائر الانبار در حال جنگ است.

پیشتر خبرگزاری یونایتد پرس اینترناسیونال به نقل از یک منبع در جریان سلفی جهادی اردن گزارش داده بود که گروه دولت اسلامی عراق و شام تصمیم گرفته است در واکنش به حضور حزب الله لبنان در سوریه و جنگ علیه مخالفان بشار اسد، عملیات خود را در لبنان آغاز کند.