.
.
.

کشته شدن رهبر گروه "دولت اسلامی عراق و شام" در استان الانبار العراق

عشائر عراق 62 نفر از افراد این گروه را به قتل رساندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه در بغداد روز جمعه 3 ژانویه 2014 از کشته شدن ابو عبدالرحمان البغدادی رهبر گروه "دولت اسلامی عراق و شام"(داعش) وابسته به القاعده در استان الانبار خبر داد.

به گزارش العربیه البغدادی به همراه 61 نفر دیگر توسط جوانان عشائر استان الانبار کشته شدند. اعضای این گروه برای کمک به دیگر اعضای این گروه به الانبار آمده بودند.

داعش با استفاده از بلندگوهایی اعضای عشائر استان الانبار و نیز ماموران پلیس را جهت پیوستن به این گروه به منظور برقراری دولت اسلامی در این استان فرا خوانده است.

در مقابل افرادی از عشائر عراق و پلیس این کشور در اقدامی مشترک به اعضای گروه داعش حمله کرده ، برخی از آنها را کشته و بعضی دیگر را به اسارت در آوردند .

در همین حال پلیس عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در درگیری های امروز در دو شهر الرمادی و فلوجه 32 غیر نظامی کشته شدند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از شیخ احمد ابو ریشه رئیس "کنگره بیداری عراق" از کشته شدن 62 نفر از اعضای گروه القاعده از جمله ابو عبدالرحمن البغدادی رهبر گروه داعش خبر داد.

به گفته ابو ریشه، البغدادی طی درگیری میان افراد گروه داعش و عشائر عراق کشته شده است.

وی افزود " 46 تروریست از عناصر داعش در شهر الرمادی و 16 نفر دیگر از آنها در منطقه خالدیه به قتل رسیدند. "

رئیس "کنگره بیداری عراق" روز چهارشنبه گذشته در بیانیه ای از جوانان عشائر عراق خواسته بود تا با پلیس این کشور علیه گروه داعش همکاری کنند.

نیروهای دولتی عراق و عشائر الانبار صبح امروز پس از درگیری با اعضای گروه "داعش" و اخراج آنها از شهر ، مراکز پلیس را بار دیگر بازگشایی کردند.

گروه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) طی هفته گذشته نیمی از شهر الرمادی و نیز بخش های از فلوجه را به تصرف خود درآورد.