.
.
.

گروه "داعش" مناطقی در فلوجه و الرمادی عراق را به کنترل خود درآورد

جنگ خیابانی در شهرهای استان الانبار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع امنیتی در عراق روز پنجشنبه 2-1-2014 اعلام کرد سازمان "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) مناطقی در شهرهای فلوجه و الرمادی در استان الانبار را به تصرف خود درآورد.

به گزارش العربیه این منبع امنیتی از ادامه درگیری ها میان نیروهای نوری المالکی و نیروهایی از عشائر فلوجه عراق خبر داد.

یک مقام در وزارت کشور عراق اعلام کرد که گروه داعش هم اکنون در نیمی از مناطق شهر فلوجه حضور دارد.

وی توضیح داد نیمی از شهر فلوجه تحت کنترل نیروهای داعش و نیم دیگر در دست نیروهای عشائر این شهر که در مقابل نیروهای ارتش عراق می جنگند، قرار دارد.

پس از یورش نیروهای مالکی به میدان تحصن در شهرهای استان الانبار عراق، دو شهر الرمادی و فلوجه به مناطق درگیری میان مخالفان دولت عراق و نیروهای مالکی تبدیل شدند.

از سوی دیگر یکی از شیوخ عشائر فلوجه عراق اظهار داشت نیروهای المالکی با توپخانه سنگین مناطقی از این شهر را بمباران کردند . وی بر پایداری جوانان فلوجه تا آخرین لحظه تاکید کرد.

خبرنگار العربیه در بغداد گزارش داد که از شب گذشته جنگ های خیابانی میان عشائر عراق و گروه داعش در استان الانبار آغاز شده است.

شاهدان عینی می گویند در حدود 60 خودرو که هر کدام تقریبا 10 نفر از اعضای گروه داعش وابسته به القاعده را حمل می کرد در خیابان های شهر الرمادی عراق مشاهده شده اند.

در همین حال نوری المالکی نخست وزیر عراق بر خلاف تصمیم قبلی خود نسبت به خروج نیروهای ارتش از شهر الرمادی دستور داد نیروهای جدید به استان الانبار اعزام شود .