.
.
.

دادستانی بحرین: یک بحرینی مقیم ایران برای انجام عملیات تروریستی برنامه ریزی می کند

پس از دستگیری پنج تن در هنگام تحویل سلاح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستانی عمومی بحرین اعلام کرد یک بحرینی ساکن ایران با تشکیل یک گروه تروریستی برای عملیات خرابکارانه از جمله ترور و بمب گذاری در بحرین برنامه ریزی می کند.

اسامه العوفی رئیس دادستانی عمومی بحرین که جمعه ۲-۱-۲۰۱۴ در کنفرانسی خبری سخن می گفت، نام این شخص را احمد الموسوی اعلام کرده است که ''اقدام به آموزش افراد و تامین منابع مالی برای عملیات تروریستی در بحرین می کند.''

العوفی افزود بنا بر گزارشی که دادستانی عمومی بحرین از اداره امنیت دریافت کرده است ''علی الموسوی که در ایران اقامت دارد به منظور ایجاد هرج و مرج و بی ثباتی ، برای انجام عملیات تروریستی از جمله بمب گذاری در مناطق حساس در بحرین ، برنامه ریزی می کند.''

بنا بر این اعلام، الموسوی به افرادی را در ایران تحت آموزش نظامی قرار می دهد که چگونگی استفاده از مواد منفجره و اسلحه گوناگون، از جمله این آموزش ها است.

بر اساس این گزارش گروه الموسوی قصد داشته یک محموله اسلحه را از طریق دریا وارد بحرین کند که هفته گذشته این محموله کشف و ضبط می شود.

رئیس دادستانی بحرین اظهار داشت که دو نفر از نیروهای این'' گروه تروریستی'' هنگام انتقال سلاح و مواد منفجره به همراه سه نفر دیگر، در دریا دستگیر شدند.

دادستان عمومی بحرین نام این پنج نفر را سید علی شبر ، حسین احمد طاهر ، عقیل عبدالرسول محمد ، حسین مهدی ابرهیم و صباح محسن اعلام کرد.

به گفته رئیس دادستانی بحرین هر پنج متهم در بازجویی ها اعتراف کردند که با انگیزهای دینی و شرعی ، در صدد انجام عملیات تروریستی بوده اند.

آنها همچنین اعتراف کردند که توسط افرادی ایران آموزش نظامی دیده اند و اسلحه ها را در دریا از یک کشتی عراقی تحویل گرفته اند.

دادستان عمومی بحرین دستور بازداشت این پنج نفر را به اتهام جاسوسی برای کشور بیگانه ، پیوستن به یک گروه تروریستی و حمل اسلحه به منظور انجام عملیات تروریستی صادر کرده است.

سه روز پیش از این حادثه ، وزارت کشور بحرین اعلام کرده بود که عملیاتی برای فراری دادن افراد تحت تعقیب به ایران و قاچاق اسلحه از عراق به بحرین را خنثی کرده است .

رئیس اداره کل امنیت بحرین گفته بود که کشتی حامل اسلحه از فاصله ۱۱۸ مایلی سواحل بحرین در آب های بین المللی زیر نظر گرفته شده و پس از ورود به آب های بحرین، گارد ساحلی با کمک بالگردهای پلیس آن را متوقف کرد.