.
.
.

معاون نخست وزیر ترکیه، پلیس و سیستم قضایی را به تلاش برای یک کودتای کوچک متهم کرد

دعوت رئیس جمهور ترکیه از همگان برای احترام به اجرای قانون

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی باباجان، معاون نخست وزیر ترکیه در مصاحبه‌ با شبکه خبری سی.ان.بی.سی گفت که دولت آنکارا در مقابل پرونده فساد و تقلب کوتاه نمی‌آید، پرونده‌ای که دولت را هدف قرار داده و اقتصاد کشور را تخریب کرده است.

به نوشته روزنامه حریت، علی باباجان، معاون رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه و مسئول امور اقتصادی کشور گفت که با یک تلاش برای "کودتای کوچک" از سوی عناصری در پلیس و سیستم قضایی این کشور مواجه است که به نفع منافع خارجی عمل می‌کند.

وی افزود: "حزب حاکم عدالت و توسعه در گذشته نیز از توطئه‌هایی برای کودتای نظامی و تلاش برای سرنگونی دولت نجات یافته است."

وی اظهار داشت که دولت آنکارا در مقابل تحقیق و تفحص در زمینه فساد اقتصادی که به گفته وی دولت را هدف قرار داده و باعث تخریب و مخدوش شدن اقتصاد ترکیه شده، کوتاه نمی‌آید.

باباجان گفت: "این تغییرات اخیر در سیستم قضایی و پلیس ترکیه را نمی‌توان یک کودتا نامید، اما تلاش برای یک کودتای کوچک است. این همان چیزی است که خارجی‌ها از آن نفع می‌برند. شاید واضح ترین شاخص، کاهش قیمت‌های سهام باشد."

در همین حال عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه در پیام تبریک سال نو خود از همگان خواست تا در بحبوبه بحران کنونی در پی تحقیق درباره پرونده فساد مالی به اجرای قانون احترام بگذارند.

عبدالله گل در پیامی که در وب سایت رسمی ریاست جمهوری ترکیه منتشر شده است، گفت: " ما باید از مسائلی که ثبات سیاسی و اعتماد اقتصادی را متزلزل می‌کند، اجتناب کنیم، مسائلی که در زمان اجرای قانون، اتحاد و همزیستی صلح آمیز ما را از بین می‌برند."