مولوی عبدالحمید: حکومت پاکستان باید به خواسته های معترضان بلوچ پاسخ دهد

به دنبال تظاهرات اعتراضی خانواده های ربوده شدگان بلوچ از کویته تا کراچی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه های روز جمعه 8 آذر 1392 با اشاره به انعکاس بین المللی راهپیمایی 700 کیلومتری معترضان بلوچ در پاکستان گفت: راهپیمایی معترضان بلوچ از کویته تا کراچی انعکاس وسیع بین المللی داشته است و کسانی اقدام به این راهپیمایی اعتراضی کرده اند که عزیزانشان را از دست داده اند یا از وضعیت آنان بی خبر هستند. بیشتر این افراد از فعالان سیاسی در پاکستان بودند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان افزود: افراد زیادی از شهرهای مختلف از دانشجویان و جوانان گرفته تا زن و مرد و کوچک و بزرگ به این راهپیمایی پیوستند و این راهپیمایی بسیار مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

مولوی عبدالحمید گفت: راهپیمایان 700 کیلومتر را با پای پیاده پیمودند تا صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان پاکستان برسانند. معترضان دستگاههای امنیتی پاکستان را به ربودن فرزندانشان متهم می کنند و ربودن این افراد به منازعات داخلی این کشور مربوط می شود.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مقامات پاکستان باید به خواسته این معترضان و به خواسته مردم پاکستان توجه کنند و به آن پاسخ بدهند. حکومت پاکستان باید صدای مردم بلوچستان و دیگر اقوام و مردم پاکستان را بشنود. مقامات قضایی باید درباره جنازه های یافته شده در بیابانها و افراد مفقودالاثر و ربوده شده در طول ماهها و سالهای گذشته تحقیق و به آن رسیدگی کنند.

رئیس شورای هماهنگی مدارس علوم دینی اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: راهپیمایان انسانهای دردمندی هستند که 700 کیلومتر را با پای پیاده برای رساندن صدایشان به مقامات پاکستان طی کرده اند و مقامات سیاسی و قضایی باید به خواسته برادران بلوچ ما رسیدگی کرده و پاسخی قانع کننده و مستدل به آنان بدهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید