افزایش قتل‌های شبیه به اعدام در عراق

همزان با اوج گیری خشونت‌های فرقه‌ای صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس عراق چهارشنبه ۲۷-۱۱-۲۰۱۳ اجساد ۱۳ نفر را در مناطق مختلف این کشور یافت که به نظر می رسد قربانیان تیراندازی های شبیه به اعدام هستند؛ رخدادی که اوج خشونت های فرقه ای در عراق در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ را در ذهن ها زنده می کند.

پس از آن دو سال، خشونت ها در عراق در سال جاری به بالاترین حد خود رسیده است به گونه ای که خشونت های فرقه ای و همچنین انفجارها و حملات انتحاری که از میان نیروهای نظامی و غیر نظامی قربانی می گیرد، اوج گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پلیس عراق چهارشنبه جسد هشت مرد ر ا که چشم ها و دست هایشان بسته شده است، در منطقه عرب جبور با اکثریت ساکنان سنی مذهب در جنوب بغداد یافت.

بنا بر این اعلام، اجساد پنج نفر دیگر در همین وضعیت در محله شعله با اکثریت ساکنان شیعه مذهب یافته شد.

هنوز عامل قتل این افراد و زمان کشته شدن آن ها مشخص نشده است.

از سوی دیگر، چهارشنبه دستکم ۳۳ نفر دیگر در خشونت های دیگر عراق کشته شدند و حدود ۶۷ نفر زخمی شدند.

در منطقه حریه بغداد که اکثر ساکنان آن شیعه مذهب هستند، افراد مسلح ناشناس به سمت یک خانواده پنج نفره سنی مذهب آتش گشودند و اکثر آن ها را کشتند.

در منطقه بیاع که شیعه نشین است نیز افراد مسلح با استفاده از اسلحه مجهز به صدا خفه کن، به سمت ایستگاه اتوبوس آتش گشودند و یک نفر را کشته و سه نفر دیگر را زخمی کردند.

در یکی از خشونت بارترین حملات، یک مهاجم انتحاری ده نفر را در یک مراسم عزاداری در منطقه ابو غریب کشت و ده ها نفر را زخمی کرد.

در شهر قائم واقع در غرب عراق در نزدیکی مرز سوریه، یک بمب کنار جاده ای گشت ارتش را هدف قرار داد که در پی آن یک سرباز کشه و یک سرباز دیگر زخمی شدند.

بنا بر آمار سازمان ملل متحد، در سال جاری میلادی، بیش از ۶هزار نفر در خشونت های فرقه ای در عراق کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید