پلیس یمن: یک کارشناس نظامی بلاروس توسط مردان مسلح کشته شد

مشارکت شبه نظامیان وابسته به القاعده در این درگیریها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع پلیس یمن گفت که مردان مسلح موتور سوار روز سه شنبه 26 نوامبر، یک کارشناس نظامی بلاروس را در صنعا، پایتخت این کشور به قتل رساندند و یکی دیگر را زخمی کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، و به نقل از این منبع، گفت که دو کارشناس بلاروس، که با ارتش یمن کار میکردند و در یک هتل در جنوب پایتخت اقامت داشتند، هنگام خروج از هتل مورد حمله مردان مسلح قرار گرفتند.

پیشتر خبرگزاریها گزارش داده بودند که در این حمله مسلحانه دو کارشناس روسی بقتل رسیده اند. اما روز سه شنبه سخنگوی وزارت خارجه بلاروس اعلام کرد که این دو کارشناس از اتباع این کشور بودند که برای ارتش یمن کار میکردند.

سفارت روسیه در یمن در ارتباط با این حادثه گفت که این کشور در یمن هیچ کارشناس نظامی ندارد.

ارتش یمن برای مبارزه با شبه نظامیان مسلح مدتهاست که از مشاوران خارجی استفاده میکند، اما این برنامه بتدریج کاهش یافته و اکنون فقط عده کمی از این کارشناسان در این کشور باقی مانده اند.

هنوز معلوم نیست چه گروهی در پس این حمله بوده است.

از آغاز تظاهرات در سال 2011 که منجر به برکنار علی عبدالله صالح، رئیس جمهور کهنه کار یمن شد، حملات موتور سواران مسلح در این کشور بارها اتفاق افتاده است. مقامات یمن مسئولیت این حملات را متوجه شبه نظامیان اسلامگرای وابسته به القاعده میکنند.

در اکتبر سال گذشته، دونفر موتور سوار نقابدار ژنرال خالد الهاشمی، یک افسر ارتش عراق که در وزارت دفاع یمن خدمت میکرد را بقتل رساندند.

ایالات متحد آمریکا نگران است القاعده، که در بخشهایی از یمن مستقر است، از خلاء قدرت استفاده کرده و دست به حمله در بیرون از یمن بزند. به همین دلیل با موافقت رئیس جمهور یمن،عبدربه منصور هادی، و با هواپیماهای بدون سرنشین خود شبه نظامیان مظنون را مورد حمله قرار میدهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید