سيسي: طمعی به قدرت نداریم و تنها آرمان ما حفظ ثبات میهن است

با تاکید بر عزم راسخ ارتش برای پاکسازی صحرای سینا از تروریستها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال عبدالفتاح سیسی، معاون اول نخست وزیر، فرمانده کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع مصر شامگاه دوشنبه، 25-11-2013 گفت: "نیروهای مسلح مصر هدفی برای کسب قدرت ندارند و تنها آرمان نیروهای مسلح حفظ امنیت و ثبات میهنشان است."

سيسى بر عزم راسخ نیروهای مسلح مصر در پاکسازی سینا از عوامل و گروههای تروریستی تاکید کرد.

وزیر دفاع مصر افزود: "ما یک ارتش ملی و میهن دوست هستیم. ارتش مصر همیشه هدفش ساخت و ساز و توسعه و اصلاحات این کشور بوده است. ما هیچگونه هدفی جز ثبات و حفظ امنیت مصر تا پایان مراحل تکمیل قانون اساسی جدید نداریم ".

سیسی گفت که با تشکیل پارلمان جدید از طریق انتخابات، و انتخاب رئيس جمهوری که همه مصری ها را نمایندگی کند و همچنین اجرای کامل "نقشه راه " به وظیفه خود ادامه خواهد داد.

وزیر دفاع اظهار داشت: "برای ساختن مصر همه ما باید یک دل باشیم".

سیسی، که در یک سمینار آموزشی برای جمعی از افسران ارتش مصر سخن می گفت با اشاره به حملات اخیر گروههای تروریستی در صحرای سینا گفت: "ارتش مصر با قاطعیت تمام و بدون سهل انگاری صحرای سینا را از عناصر جنایتکار پاک خواهد کرد".

وزیر دفاع مصر افزود: "نیروهای مسلح نسبت به آرمان مردم مصر ایمان دارند و برای دفاع از این آرمانها استوار و محکم ایستاده اند".

فرمانده کل نیروهای مسلح مصر با ادای احترام به قربانیان نیروهای مسلح که جان خود را برای حفظ ثبات و امنیت مردم مصر فدا کردند گفت: "ارزش هایی که به آنها ایمان داریم سزاوار فداکاری همه ماست. تلاش خرابکاران و هدف قرار دادن ارتش و پلیس، اراده نیروهای مسلح را تضعیف نخواهد کرد و حمایت از موسسات دولتی وظیفه ماست".

فرمانده نیروهای مسلح مصر گفت: "با پایان یافتن تشکیل پارلمان و انتخاب رئیس جمهور مصر مسیر دمکراسی با حفظ حقوق همه مصری ها طی خواهد شد."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید