دو خبرنگار سوئدی در سوریه ناپدید شدند

به گفته وزارت خارجه سوئد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه سوئد اعلام کرد که دو خبرنگار سوئدی در سوریه ناپدید شده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه سوئد، نام این دو خبرنگار را اعلام نکرده اما خاطرنشان کرده اس که سفارتش در سوریه و کنسولگری اش در لبنان، تحقیقات خود را در این باره آغاز کرده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه سوئد افزود که این دو خبرنگار از روز شنبه ۲۳-۱۱-۲۰۱۳ ''به زور برده شدند'' اما جزئیات بیشتری در این باره بیان نکرد.

در همین زمینه، روزنامه سوئدی ''داگنس نیهتر'' هم اعلام کرد که دو تن از خبرنگاران همکارش در خاک سوریه، ناپدید شده اند.

این روزنامه در شماره روز سه شنبه خود، نوشت که ''ماگنوس فالکه هد'' خبرنگار و شخص دیگری که عکاس خبرنگار است به نام نیکولاس هامرشتروم، در جریان جنگ داخلی سوریه، ربوده شده اند.

''داگنس نیهتر'' به نقل از منابع خود گزارش داده است که دو خبرنگار، در مسیر خروج از سوریه بودند که توسط افراد ناشناس، ربوده می شوند.

این روزنامه افزوده است که این حادثه روز شنبه روی داده و هنوز اطلاعاتی از محل بودن دو خبرنگار که احتمال دارد در نزدیکی مرز باشد، وجود ندارد.

کمیته حمایت از خبرنگاران می‌گوید که سوریه خطرناک‌ترین کشور برای خبرنگاران است. در سال ۲۰۱۲، دستکم ۳۹ خبرنگار در سوریه کشته شده‌اند و ۲۱ خبرنگار دیگر ربوده شده‌اند. در این روند هم دولت و هم مخالفان سوری دخیل بوده‌اند. هم اکنون ۱۸ خبرنگار در سوریه ناپدید هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size