پادشاهی سعودی به آمریکا و غرب در خصوص پیامدهای ''معامله'' با تهران هشدار داد

با تاکید بر فشار جامعه جهانی بر اسرائیل برای امضای معاهده منع انتشار اسلحه اتمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی سعودی هشدار داد که در صورت شکست ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و دیگر قدرت های جهان در مقابله با برنامه اتمی ایران، دست بسته نخواهد ایستاد.

شاهزاده محمد بن نواف سفیر سعودی در لندن گفت در صورت شکست ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و قدرت های بزرگ در متوقف کردن برنامه خطرناک اتمی ایران، ریاض دست بسته نخواهد ماند.

شاهزاده نواف بن محمد، شنبه ۲۳-۱۱-۲۰۱۳ در مصاحبه با روزنامه بریتانیایی ''تایمز'' گفت که همه گزینه ها برای کشورش به منظور مقابله با خطر برنامه اتمی ایران مطرح است. او هیجان آمریکا برای گنجاندن تهران در چارچوب تحرکی برای بازنگری وسیع در سیاست خارجی آمریکا در منطقه را، مساله ای مبهم خواند.

سفیر سعودی خاطرنشان کرد که برنامه آرام کردن فضای بین المللی در خصوص برنامه اتمی ایران در گذشته نتیجه نداد و موفقیت آن را در قرن بیست و یکم، بعید دانست.

شاهزاده محمد بن نواف کشورهای غرب را مسئول پیامدهای چیزی دانست که ''معامله'' میان غرب و ایران بر سر برنامه اتمی اش و اوضاع منطق توصیف کرد.

او درباره جنگ افزارهای اتمی در خاورمیانه گفت: ''همه منطقه از این اسلحه رنج خواهد برد، مساله ای که اکنون در حال روی دادن است این است که در حال حاضر همه درباره ایران سخن می گویند، اما اسرائیل هم باید ثابت کند که برنامه اتمی اش صلح آمیز است؛ درخواستی که ما از ایرانی ها نیز داریم.''

او بر ضرورت فشار جامعه جهانی بر اسرائیل به منظور امضای معاهده منع انتشار اسلحه اتمی تاکید کرد و گفت: ''قصد وارد کردن این اسلحه به منطقه از نظر ما غیر قابل قبول است. پایه تفکر امنیت کلی یک خواب و خیال است و چنین چیزی وجود ندارد چرا که امنیت کلی برای یک کشور، نا امنی برای کشور دیگر است و این باید درک شود."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید