عامل انفجار سفارت ايران در بیروت، در کویت و سوریه زندگی می کرد

باز کردن حساب هایی در فیس بوک از سوی متهمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش لبنان پس از حادثه انفجار سفارت ایران در بیروت ، تصویر عامل انتحاری را بدون نام در رسانه ها منتشر کرد و از مردم خواست در صورت شناسایی متهم ، به نیروهای امنیتی این کشور گزارش دهند ، ساعاتی پس از آن یک زن لبنانی ساکن در سوئد و سپس پدر وی ، نام او را به پلیس لبنان معرفی کردند.

نام او "معین ابو ظهر" از شهر صیدا ، جوانی بیست و چند ساله که پیشتر در دانمارک زندگی می کرد ، سپس به کویت و بعد از آن به سوریه منتقل شد. او از سوریه به لبنان رفت تا با دیگر عامل انتحاری ، سفارت ایران در بیروت را منفجر کند ، حادثه ای که به کشته شدن 25 نفر از جمله رایزن فرهنگی سفارت این کشور منجر شد.

خانواده متهم عملیات انتحاری علیه سفارت ایران را محکوم و با انتشار بیانیه ای این حادثه را "مجرمانه و فجیع " توصیف کردند. آنها گفته اند که "از این خانواده همواره مسلمانان را به زندگی مشترک با دیگر ادیان فرا می خواندند."

این در حالی است که دو متهم انفجار در سفارت ایران با باز کردن حساب هایی در فیس بوک به نام های جعلی "حسین عبدالله" و "مهاجر الله" و رد و بدل کردن کامنت هایی ، همدیگر را به "ورود به بهشت " بشارت می دهند.

معین صفحه ای در فیس بوک باز کرده و با قرار دادن شعار گروه القاعده از عملکرد خود دفاع کرد. برخی رسانه های لبنانی او را نزدیک به شیخ احمد الاسیر تندروی لبنانی در شهر صیدا دانسته اند.

متهم در صفحه فیس بوک خود درباره احمد الاسیر که از سوی پلیس لبنان تحت تعقیب قرار دارد ، گفته است :" به شما خیانت کردند .. قسم به آنکه جان در جسدم قرار داد ، انتقام تو را خواهیم گرفت."

روزنامه النهار در گزارشی آورده است که "معین" از هوادارن شیخ احمد الاسیر به شمار می آید . به گفته النهار چندی پیش برخی وی را به همراه الاسیر مشاهده کرده اند.

ارتش لبنان روز گذشته تصویر دیگر متهم عملیات انفجار سفارت ایران را منتشر کرده و وی را "بسیار خطرناک" به شمار آورده است . بیانیه ارتش لبنان از مردم خواسته تا نیروهای امنیتی این کشور را در شناسایی متهم یاری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید