مسئولیت یک گروه شیعه عراقی مورد حمایت تهران در پرتاب 6 خمپاره به مرزبانان سعودی

به تلافی بمب گذاری سفارت ایران در بیروت صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

واثق البطاط، رهبر گروه شبه نظامی موسوم به "جیش المختار" در عراق، روز پنجشنبه 21-11-2013 مسئولیت پرتاب 6 موشک خمپاره به پاسگاه مرزی سعودی واقع در مرز مشترک سعودی- عراق را به عهده گرفت.

به گزارش تلویزیون السومریه عراق گروه "واثق البطاط" روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای مسئولیت پرتاب این خمپاره ها را به عهده گرفت و گفته است که به تلافی حمله به سفارت ایران در بیروت این کار را کرده است.

طبق گزارش ها این گروهی شبه نظامی، که مستقیما از سوی سپاه قدس ایران حمایت می شود، مدتی است که در عراق علنا به فعالیت های خشونت آمیز دست میزند.

پیشتر شماری از اعضای پارلمان عراق از دولت نوری مالکی بخاطر عدم برخورد با این گروه انتقاد کرده بودند.

البطاط قبلا در مصاحبه ای گفته بود که مسئول حمله به پایگاه لیبرتی و کشتن تعدادی از اعضای مجاهدین خلق و همچنین حمله موشکی به بندر مبارک در کویت است .

روز چهارشنبه ریاض اعلام کرد 6 خمپاره به سوی یک مقر نظامی در منطقه مرزی این کشور با عراق و کویت پرتاب شده است. اما این موشک ها تلفات جانی و مالی به همراه نداشته است.

به گزارش خبرگزاری سعودی "و. ا. س" سرتیپ محمد الغمادی، سخنگوی رسانه ای مرزبانان سعودی گفت: "روز چهارشنبه بعد از ظهر شاهد سقوط 6 خمپاره در منطقه خالی از سکنه در مرکز العوجاء واقع در نزدیکی مقر نگهبانان مرزی "حفر الباطن" در شرق سعودی بودیم".

الغمادی افزود:"ما به طور مستقیم با ماموران مرزی کشورهای همسایه تماس گرفتیم و از آنها خواستیم که منبع شلیک این موشک خمپاره را مشخص کنند تا بتوانیم از تکرار این نوع حوادث در آینده جلوگیری کنیم".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید