آسمان اسرائیل بر روی موشکهای ایران بسته شد

با آزمون موفق سیستم ردگیری جنگ افزار "فلاخن داوود"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته وزارت دفاع اسرائیل، مقامات دفاعی این کشور و آمریکا روز چهارشنبه 20 نوامبر دومین آزمون ردگیری سیستم دفاع موشکهای کوتاه-برد را با موفقیت انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از بیانیه وزارت دفاع اسرائیل آمده است: "سازمان دفاع موشکی اسرائیل و آژانس دفاع موشکی آمریکا امروز سیستم ردگیری "جنگ افزار فلاخن داوود (DSWS)" بر ضد موشکهای بالستیک کوتاه-برد را با موفقیت تکمیل کردند."

در این بیانیه آمده: "این دومین آزمون ردگیری سیستم DSWS است. این آزمون در جنوب اسرائیل انجام شد."

اولین آزمون این سیستم در نوامبر 2012 و در هنگام جنگ 8 روزه بین اسرائیل و نیروهای حماس در غزه انجام شد که طی آن بیش از 1000 موشک بسوی اسرائیل پرتاب شد و بیشتر آنها توسط سیستم دفاعی کوتاه-برد "گنبد آهنین" ردگیری شد.

وزارت دفاع اسرائیل میگوید: "DSWS به گونه ای طراحی شده تا یک لایه دفاعی دیگر در مقابل موشکهای بالستیک را ایجاد کند، و امکان ردگیری سیستم آمریکایی-اسرائیلی "جنگ افزار پیکان" را افزایش دهد، و کل سیستم دفاع موشکی دولت اسرائیل بر علیه هر تهدید موشکی را بهبود بخشد."

سیستم "پیکان"، که یک سیستم پیشرفته برای مقابله با موشکهای دور-برد از قبیل شهاب3 ایران است، قبلا در شرایط مختلف با موفقیت آزمون شده است.

سیستم "فلاخن داوود" که به گفته تلویزیون اسرائیل برای ردگیری موشکهایی است که از فاصله 50 تا 250 کیلومتری شلیک میشوند، برای پر کردن فاصله بین سیستمهای "پیکان" و "گنبد آهنین" طراحی شده است.

این سیستم که قرار است در سال 2014 راه اندازی شود، توسط شرکت اسرائیلی "سیستمهای دفاعی پیشرفته رافائل" و شرکت آمریکایی "ری تون" ساخته شده است.

در این بیانیه آمده است که آزمون روز چهارشنبه "یک رویداد مهم در توسعه جنگ افزار فلاخن داوود است و در آینده به اسرائیل اطمینان لازم برای رویارویی با تهدیدهای فزاینده موشکی را میدهد."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید